MojAndroid

Úspešnej slovenskej spoločnosti Eset sa podaril skutočne pozoruhodný kúsok. V neverejnej dražbe získala priestory pre svoje nové sídlo. Stálo 26,2 milióna eur a ide o areál bývalej vojenskej nemocnice na bratislavskej Patrónke. Eset tam chce vybudovať aj nové vývojové centrum pre IT startup-y či laboratória pre IT študentov. Budova patrila pod Ministerstvo vnútra SR a jeho hovorca túto skutočnosť už potvrdil. Víťaz dražby má byť formálne potvrdený do 15 dní.

Náš tip
ESET plánuje vystavať nové vedecko-výskumné centrum s obrovským potenciálom

Zaujímavou informáciou je, že Ministerstvo vnútra SR pôvodne odhadovalo budovu na viac ako 32 miliónov eur. Do prvého kola súťaže sa však neprihlásil žiadny záujemca. Finálny verdikt priniesla až spomínaná neverejná dražba, kde spoločnosť Eset prejavila enormný záujem o dané priestory. Výsledkom bola síce vyššia suma o približne 2 milióny eur, ktorá však porazila ponuku od konkurenčnej spoločnosti. Tou bola Forespo Reality 10, firma úzko prepojená s finančnou skupinou J&T.

Nové vývojové centrum má mať kapacitu približne 1400 ľudí a bude si vyžadovať náklady asi 100 miliónov eur. Prvotné plány dokončenia nového sídla sú zatiaľ odhadované na 5 rokov. Ministerstvo vnútra SR chce peniaze nadobudnuté za daný priestor na Patrónke využiť pomerne symbolicky. Plánuje ich investovať do nemocnice v centre mesta či na nákup zdravotníckych zariadení.

Zdroj: DennikN

28.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+