MojAndroid

V Obchode Play sa v súvislosti s koronavírusom nachádza množstvo užitočných aplikácií. Tentokrát bude reč o novej aplikácii MZČR pod názvom eRouška, ktorá zaujímavým spôsobom monitoruje pohyb používateľa a upozorní tak na potenciálnu hrozbu stretu s človekom pozitívnym na koronavírus.

Aplikácia eRouška “sleduje” používateľa prostredníctvom bluetooth

Po stiahnutí aplikácie eRouška do smartfónu, vás hneď na úvod privíta množstvo informácií o tom, ako môžete pomocou tejto aplikácie chrániť seba a ostatných. Aplikácia ďalej informuje o tom, že vaše súkromné údaje nie sú zdieľané a že v skutočnosti aplikácia takmer žiadne nemá. Následne je potrebné povoliť prístup k upozorneniam a zapnúť Bluetooth.

V prípade tejto aplikácie je zaujímavý najmä spôsob sledovania používateľa. V tomto prípade ide o zaznamenávanie signálu Bluetooth iného používateľa, ktorý v aplikácii potvrdil pozitívny test. Následne sa vyhodnotí sila signálu a používateľ bude informovaný o možnom riziku nákazy pomocou notifikácie.

Na spodnej strane displeja nájdete štyri karty. Prvá je domovská, na ktorej vidíte, či ste už prišli do styku s nakazeným používateľom. Následne v karte News vidíte aktuálne štatistiky, ktoré sú obmedzené iba na Českú republiku, no aplikácia funguje samozrejme aj na Slovensku. Na tretej karte nájdete odkaz na zoznam dôležitých kontaktov a na podporu aplikácie. Na poslednej karte sa nachádza centrum pomoci.

V prípade tejto aplikácie ide o veľmi zaujímavé riešenie sledovania používateľa a kontaktu s koronavírusom. Aplikácia je dostupná v Obchode Play zadarmo a ako bolo spomenuté vyššie, aplikácia funguje aj u nás.

Náš tip
Moje eZdravie obsahovalo kritickú chybu. Umožnila získať dáta o tisícoch testovaných na COVID-19

21.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+