MojAndroid

Najnovšie štatistiky spoločnosti Google prezradili veľmi zaujímavé čísla. Eric Schmidt, najvyššie postavený človek z tejto spoločnosti, informoval verejnosť o počte denne aktivovaných Android zariadení. A číslo je naozaj zarážajúce. Do svojho nového Android zariadenia sa prihlási až 1,5 milióna používateľov denne, čo predstavuje nárast nielen voči minulým mesiacom, ale aj v medziročnom porovnaní.

Eric Schmidt

Oproti minulému mesiacu si Android polepšil o zhruba 100 000 nových používateľov denne, pričom v medziročnom porovnaní si denne svoj nový Android aktivuje až o 200 000 ľudí viac. To spoločnosť Google len utvrdilo v tom, že Android je vo svete čoraz viac populárnejší a predstava spoločnosti o koncoročnej štatistike stúpla zo 750 000 až na 1 miliardu aktivovaných zariadení ku koncu roka. Podľa Erica Schmidta bude úspechom a kľúčom ku “ďalším 5 miliardám aktívnych používateľov” najmä nízka cena zariadení, ktorá by sa mala pohybovať na hranici 100 dolárov (76 EUR).

Zdroj: Engadged

16.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+