MojAndroid

Do redakcie sme získali na test naozaj zaujímavé príslušenstvo. Ide o kábel s názvom Epico Sense Cable, za ktorého dizajnom stojí Slovák Tibor Reisz. Nejde o len tak hocijaký kábel – Epico Sense Cable je inšpirovaný Braillovým písmom a pri jeho používaní sa už nikdy nepomýlite pri napájaní vášho zariadenia na nabíjačku.

epico-sense-cable-4

Stačí naozaj málo

Epico Sense Cable sa od iných káblov líši len v jednej maličkosti – na oboch konektoroch ponúka nenápadné výbežky, ktoré sa podobajú na bodky, ktoré tvoria Braillovo písmo. Ich účel je jednoduchý. Keď sa naučíte kábel chytať do ruky tak, že nahmatáte spomínaný výbežok palcom na vašej ruke, už nikdy sa pri nabíjaní svojho zariadenia nepomýlite a vložíte do neho kábel na prvýkrát správne.

epico-sense-cable-5

Výhodou je, že touto hmatovou pomôckou nie je doplnený len konektor na strane, ktorá sa pripája k smarfónu, ale aj USB konektor, ktorý vkladáte do nabíjačky alebo počítača. Aj keď ide naozaj o drobnú zmenu oproti klasickému káblu, po pár dňoch používania si uvedomíte, ako veľmi vám malý výbežok na konektoroch pomáha.

Verzia pre Android aj iOS zariadenia

Kábel Epico Sense Cable je dostupný ako USB – microUSB verzia, no dokonca tohto mesiaca by sa na poličkách obchodov mala objaviť aj verzia s USB-C koncovkou a Lightning konektorom. Káble sú dostupné vo vybraných predajniach NAY Electrodom a Electroworld na Slovensku a v Českej republike. Sú vyrobené z odolného plastu a sú vhodné pre nabíjačky s maximálnym výstupom 2A.

epico-sense-cable-6

Peniaze venované na výskum

Jedno euro z každého predaného kusu Epico Sense Cable je určené na podporu vývoja modernej metódy diagnostiky intelektu nevidiacich detí. Aktuálne je na tento výskum vyzbieraných približne 1900 EUR, pričom aktuálny stav konta môžete sledovať na stránke sensecable.com. A ak sa pýtate na cenu, za ktorú je tento kábel možné kúpiť, tak tá je stanovená na 9,99 EUR (verzia s microUSB).

Sense Cable je nabíjací kábel s upraveným dizajnom USB konektorov. Využíva v plnej miere základné ľudské zmysly, ako sú hmat a zrak. Človek, po uchopení konektora do ruky, má okamžite jasno, ktorou stranou ho správne a na prvý pokus zasunúť do zariadenia, lebo vypuklý hmatový bod je len na jednej strane. Stačí vyskúšať raz a už sa nikto nikdy nepomýli. Naozaj je to tak jednoduché.

epico-sense-cable-1

Niekedy je menej viac a Epico Sense Cable je toho dôkazom. Naozaj malá zmena v dizajne dokáže odstrániť takú nepríjemnosť, ako nesprávne vloženie koncovky do zariadenia a kúpou tohto príslušenstva dokonca podporíte aj dobrú vec. My sme s používaním tohto kábla nemali žiadne problémy a po niekoľkých dňoch sme naozaj zistili, že stačí k zraku pridať hmat a nabíjanie už nikdy nemusí byť problémom. :-)

SÚŤAŽ | Vyhrajte jeden z 3 Epico Sense Cable

Spolu s testovacím kusom sme získali 3 kusy Epico Sense Cable, ktoré chceme dať vám, našim čitateľom. Do žrebovania sa môžete zapojiť jednoduchým spôsobom – vyplňte jednu súťažnú otázku a vaše kontaktné údaje vo formulári nižšie a automaticky ste zaradení do žrebovania. Mená 3 výhercov oznámime 1. marca 2017 na našom webe.

20.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+