MojAndroid

Unicode, priemyselný štandard, ktorý sa stará o prezentáciu textu naprieč mnohými softvérovými platformami bol aktualizovaný. Zrejme najväčšou zmenou sa stávajú nové emotikony, ktorých pribudlo celkom 250. To však neznamená, že ich do svojich mobilných zariadení dostaneme ihneď. To, či sa nakoniec dostanú na jednotlivé platformy, ako je iOS alebo Android závisí priamo od výrobcov, ktorí sú členmi Unicode.

144x144xreversed-hand-with-middle-finger-extended.png.pagespeed.ic.JJFBDYWEWfPodľa zoznamu nových emotikonov, ktorý bol zverejnený na stránke Emojipedia sa dočkáme ikoniek prevažne objektov. Obsahovať však budú aj zaujímavosti ako je levitujúci muž v obleku, vulkánsky pozdrav, špión, opustený dom, pavúk alebo všetkým známy prostredník, ktorý môžete využiť pri negatívnych odpovediach v textových správach. Nové emoji však nepridávajú väčšiu rozmanitosť, čo sa týka postáv. Unicode síce pridal pár emotikonov, ktoré sú rovnakého pohlavia, no nepridal reprezentácie černochov, na čo sa v minulosti ľudia sťažovali.

Zdroj: The Verge

17.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+