MojAndroid

Po niekoľkoročnom čakaní sme sa dočkali predstavenia elektromobilu od čínskej spoločnosti Xiaomi, model s názvom SU7 bol oficiálne predstavený koncom roka 2023. Spoločnosť Xiaomi si ale pre svojich fanúšikov prichystala ešte jedno prekvapenie, tým sú dve nové farebné vyhotovenia ich vlajkových lodí. Správu priniesol portál gsmarena.com.

Limitované edície Xiaomi 14 a Xiaomi Watch S3

Xiaomi 14, 14 Pro a smartwatch Xiaomi Watch S3 dostanú navyše dve limitované, nové farby, v ktorých bude dostupný nový elektromobil SU7. Farby majú názov “Aqua Blue” a “Verdant Green“.

Xiaomi 14 | Zdroj: Xiaomi

Avšak rovnako ako elektromobil SU7 a smartfón Xiaomi 14 Pro, tak aj tieto limitované edície budú exkluzívne pre čínsky trh. Ich cenovka by mala byť rovnaká ako základné verzie týchto zariadení. Xiaomi 14 by sa údajne mal dočkať vydania aj pre globálny trh. Dátum spustenia predaja je však stále neistý.

Xiaomi Watch S3 | Zdroj: Xiaomi

Všetky zariadenia by mali spolupracovať pod záštitou operačného systému HyperOS, ktorý chce Xiaomi implementovať do všetkých svojich produktov vrátane smartfónov, smarthodiniek, domácich spotrebičov a teraz už aj elektromobilu. V rámci tohto systému Xiaomi používa heslo “Človek x Auto x Domov“. V praxi to znamená, že budete môcť všetky svoje zariadenia ovládať pomocou jedného rozhrania, jednoducho a bezproblémovo.

Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 13T Pro

Napriek tomu je zaujímavá snaha výrobcu podporiť predaj elektromobilu aj farebným párovaním s inými zariadeniami. Vydanie týchto “limitiek” je však skôr marketingovým ťahom a snahou pritiahnuť pozornosť k zatiaľ ich najambicióznejšiemu projektu, ktorým je práve spustenie predaja elektromobilu Xiaomi SU7 a SU7 Max.

Náš tip
Je toto Xiaomi 14T Pro? Na internet unikli špecifikácie čínskej verzie

1.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+