MojAndroid

Nový robotický vysávač od známej spoločnosti Dyson mieri konečne do predaja. Novinka s názvom Dyson 360 Eye je výsledkom 18 rokov vývoja a ide vôbec o prvý autonómny vysávač spoločnosti. Oplatilo sa čakať? Zdá sa, že áno. Dyson v novom robotovi použil to najlepšie a adaptoval preň aj svoju patentovanú technológiu cyklónového vysávača. Nový robotický vysávač bol teda navrhnutý predovšetkým pre vysávanie a až potom pre automatizovaný pohyb po miestnostiach v domácnosti.

Dyson-360-Eye (1)

360 Eye disponuje sofistikovaným systémom 360-stupňového videnia, ktorý mu umožňuje vidieť všetko v jeho okolí. Vysávač tak presne vie, kde sa nachádza, aké sú v jeho okolí prekážky a čo je podstatne aj to, kde má ešte povysávať. Robot si robí vlastnú mapu a za pomoci komplexných matematických algoritmov sa naviguje miestnosťou tak, aby pokryl každý jej kút. O tom, že Dyson 360 Eye si odvedie svoju robotu sa nemusíte báť. Nový motor Dyson Digital Motor V2 dokáže totižto pracovať v pulzoch až so 78-tisíc otáčkami za minútu, vďaka čomu dokáže vyvinúť sací tlak, ktorému sa nevyrovná žiadny vysávač konkurencie. Dyson tak zachytí z podlahy alebo koberca nielen hrubú špinu, ale aj mikroskopické častice. Dokonca disponuje dvoma typmi hlavíc, ktoré slúžia pre čistenie tvrdej podlahy aj kobercov. Tvar vysávača a samotný sací systém zas zabezpečujú, že Dyson dobre povysáva aj v rohoch miestnosti.

Ďalším unikátom Dysonu je systém pohonu. Na rozdiel od koliesok konkurencie, používa totižto “tankové” pásy. Tie zaisťujú výbornú manévrovateľnosť na každom type povrchu. Aby toho nebolo málo, tak k dispozícii je aj mobilná aplikácia. Pomocou nej je možné vysávač kontrolovať na diaľku, naplánovať mu presný časový harmonogram vysávania, ako aj ďalšie vlastnosti a funkcie. Zahraničný recenzenti, ktorí mali čo to dočinenia s touto novinkou, si ju zatiaľ len pochvaľovali a veľa z nich ju označili za najlepší robotický vysávač vôbec. Jeho nevýhodou môže byť len to, že je trochu vyšší a tak sa nedostane pod každý nábytok. Na druhej strane je oproti iným robotom užší.

Za Dyson 360 Eye si vzhľadom na značku a jeho výkon a funkcie priplatíte. Momentálne sa začína predávať v niekoľkých krajinách a jeho cena sa pohybuje na úrovni 1000 dolárov.

28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+