MojAndroid

Napriek tomu, že v súčasnosti nastupuje trend mobilných high-end zariadení so štvorjadrovými procesormi, do dôchodku sa nechystajú ani procesory s menším počtom jadier. Dokazujú to najnovšie benchmarky referenčného telefónu spoločnosti Qualcomm s dvojjadrovým procesorom Snapdragon S4 Krait (MSM8960). Ten v testoch prevalcoval všetky súčasné telefóny vrátane najvýkonnejšieho Samsungu Galaxy SII – v multithread teste aplikácie Linpack dosiahol viac ako dvojnásobok bodov procesoru Exynos nachádzajúcom sa v Galaxy SII. V ostatných testoch procesor Snapdragon S4 Krait tiež dominoval.

Výkon grafického čipu Adreno 225 nie je až taký ohromujúci, v testoch napriek tomu obsadil prvé miesto – rozdiel medzi telefónmi s dvojjadrovými procesormi v tomto prípade nebol až tak veľký. Veľkému nárastu výkonu procesoru vďačíme 28nm výrobnému procesu, ktorý okrem zvýšenia výkonu a zmenšenia rozmerov čipu prináša aj menšiu spotrebu a teda aj dlhšiu výdrž zariadenia pri chode na batériu. Podľa nepotvrdených informácií by sme Snapdragon S4 Krait mohli vidieť v novom telefóne HTC Ville, ktorý sa objaví aj na tohtoročnom MWC v Barcelone. Uvidíme ako si bude počínať v testoch proti smartfónom so štvorjadrovými procesormi.

Ďalšie benchmarky môžete nájsť na stránke AnandTechu.

Zdroj: phandroid.com

23.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+