MojAndroid

Ak nepoznáte hru Dungeons & Dragons, tak by ste mali vedieť, že ide o naozaj populárny herný titul známy najmä v zahraničí. Stolová verzia tejto hry sa dočkala niekoľkých spracovaní a verzií, pričom sa mnohí pokúšali aj o jej digitálne spodobenie. To sa ale nikomu nepodarilo tak, aby sa priblížil zážitku z hrania klasickej verzie hry, takže sa žezla chopilo herné štúdio Backflip. Banda zanietených hráčov si “D&D” užíva už roky, a práve preto si práve oni myslia, že by mohli priniesť po prvýkrát naozaj autentický zážitok z hrania tejto hry aj na mobilné zariadenia. Vďaka ich šikovnosti už majú základ hry vypracovaný a už čoskoro by na trh mali priniesť aj finálnu verziu Dungeons & Dragons.

Hra by mala kombinovať to najlepšie z bojových a ťahových scén hry, pričom bude mať ovládanie prispôsobené dotykovému displeju. Predbežne by malo ísť o freemium model, no autori sa možno nakoniec rozhodnú pre platenú verziu. Vývoj tejto hry budeme určite sledovať aj naďalej a keď sa objaví v niektorom z digitálnych obchodov, rozhodne vás budeme informovať.

Zdroj: TheVerge

1.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+