MojAndroid

Google I/O 2010 logoDňa 19-teho mája o 17:30 sa konalo druhé stretnutie nadšencov Google technológií organizované nezávislou GTUG skupinou na Slovensku v spolupráci so spoločnosťou Seges s.r.o.. Výsledky sú viac ako pozitívne, nakoľko sme sa tešili dvojnásobnej návštevnosti oproti predchádzajúcemu stretnutiu. Na tejto účasti sa nemalou zásluhou podieľala aj Fakulta informatiky a informačných technológií, v zastúpení pani prof. Márie Bielikovej, ktorá celú akciu zpropagovala a zapojila do nej aj študentov fakulty.

Pripájam jednotlivé prezentácie zo stretnutia:
– úvod stretnutia otvorila moja maličkosť s nasledovnými slajdami:

– následne sme sa virtuálne presunuli priamo do San Francisca na konferenciu Google I/O, z ktorej sme si pozreli online stream z úvodných keynotes. Pre tých ktorí nemali tú možnosť, môžu svoju takmer osudovú chybu napraviť vzhliadnutím nasledovného videa. Za seba však môžem zhodnotiť, že boli predstavené veľmi zaujímavé aplikácie postavené hlavne na HTML5 a CSS3, v zastúpení všetkých “moderných” prehliadačov (vážne netuším prečo sa prezentácií nezúčastnili zástupcovia spoločnosti Microsoft ;) ). A kombinácia Spring Roo + Google Web Toolkit? Veľmi prekvapivá kooperácia v podaní Bena Alexa a Bruce Johnsona. No posúdte sami :)

– Dôkaz o univerzálnoti a modulárnosti samotného Google Web Toolkitu svedčí aj nasledovná prezentácia Michala Bebjaka zo spoločnosti QualityUnit. Úspešne zintegrovali Google Web Toolkit spolu s PHP, dokonca implementovali server push a tým dokázali, že GWT framework sa dá skutočne ohýbať rôznymi smermi.

Už na samotnom keynote boli spomenuté výhody použitia Google Apps spolu s Google App Engine o čom nás prakticky presvedčili aj Igor Mihálik a Michal Jemala ukážkou tvorby a nasadenia aplikácie na Google App Engine. Vzhľadom na takmer nulové náklady na aplikácie, hosting a údržbu je táto služba zaujímavá pre mnohé menšie spoločnosti alebo dokonca aj pre samotné školy a fakulty. Viac vám prezradí samotná prezentácia

– Záver stretnutia grandiózne ukončil Hugo Chávez v podaní Ladislava Gaža, zo spoločnosti Seges s.r.o., ktorí spolu riešili problematiku zviazania používateľského rozhrania a doménového modelu (aka beanbinding) spolu s validovaním samotného doménového modelu (aka JSR303 beans validation). Imperialisti boli potlačení práve pomocou frameworku AcrIS.

Po vyčerpávajúcich prezentáciach sme svoj smäd uhasili v Palmyre v Mlynskej doline, kam zavítal aj Michal Chabadas Android telefónmi, ktoré prešli zaťažkávacou skúškou zvedavých rúk zúčastnených.

V neidentifikovanej hodine sme sa niektorí pobrali do ďalšej krčmičky a niektorí sa pobrali domov. Tu sa záznamy čiernej skrinky končia :)

A ponaučenie čo z toho plynie? To prišlo ráno o 6:30 v podobe budíka s textom “Volaj mi zlatko, som celá žhavá, cmuuuuk, Naša kúpelka”. Veľmi pekne niekomu ďakujem :) však ja si ťa nájdem :).

Za celý tím gtug.sk veľmi pekne ďakujem zúčastneným a predovšetkých prezentérom a dúfam, že nabudúce nás bude opäť viac (http://www.meetup.com/GWT-development).

Zverejnil peter.simun via blog.gtug.sk

20.5.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+