MojAndroid

Mobilné hry si prešli dlhým vývojom. Od jednoduchých hier, ktoré boli legendami svojej doby, akými sú napríklad Snake či Tetris sa vývoj mobilných herných titulov posunul oveľa vyššie. Dnes si môžeme na svojich mobilných zariadeniach užívať detailne prepracované 3D hry ako napríklad Grand Theft Auto III či Shadowgun. Niekedy je však menej viac, o čom svedčí popularita práve jednoduchších hier pre operačný systém Android. Reč je o Angry Birds či Words with Friends, ktoré žnú popularitu a slávu hlavne v anglicky hovoriacich krajinách. Angličtina však pre dnešných používateľov OS Android už nie je problémom. Obrovskú popularitu si v poslednej dobe získala aj veľmi zaujímavá a jednoduchá Android hra Draw Something, ktorej bude venovaný tento článok.

Draw Something je populárna sociálna hra založená na kreslení a následnom hádaní nakresleného predmetu. Ide o podobnú hru ako Words with Friends, ktorá je určená pre tých, ktorý majú lepšie nadanie na kreslenie ako slovnú zásobu. Túto hru môžete hrať so svojimi priateľmi pomocou spojenia cez Facebook, e-mail alebo si môžete vybrať náhodného hráča. Potom si už stačí len vybrať z 3 navrhnutých slov a nakresliť k nim obrázok. Práve tu budete potrebovať vašu angličtinu, nakoľko je celá hra aj všetky slová v nej v anglickom jazyku. Aby váš súper mohol uhádnuť, čo kreslíte, celý priebeh kreslenia sa zaznamenáva a váš súper ho má nasledovne k dispozícii. Potom už len háda písmená na voľné miesta, čo je podobné ako pri hre Obesenec, ktorú pozná určite každý. Ak váš súper uhádne, čo ste nakreslili, ste na rade vy s rovnakým postupom.

Android hra Draw Something žne úspech už od jej vydania pred 7 týždňami. Čo je však veľmi zaujímavé, je fakt, že za 7 týždňov táto hra podľa portálu InsideMobileApps pokorila métu 50 miliónov stiahnutí a ľudia, ktorí si túto hru stiahli v nej nakreslili už viac ako 3 miliardy kresieb! Graf stiahnutí si môžete prezrieť nižšie.

S prudkým rastom viac ako 300% predbehla hra Draw Something aj horúcu novinku Angry Birds: Space a bola označená za najsťahovanejšiu bezplatnú a platenú hru vo všetkých veľkých obchodoch s aplikáciami. Viacerí označujú Draw Something za tzv. download-and-forget (stiahni a zabudni) hru, no práve údaj o 14 miliónoch denne aktívnych používateľov a 30 miliónoch mesačne aktívnych užívateľov svedčí o opaku tohoto výroku. Spolu títo používatelia nakreslia 3,000 kresieb za sekundu! Nižšie situované grafy poukazujú na počet a rast denne a mesačne aktívnych užívateľov.

Vývojársky tím OMGPOP, ktorý sídli v New Yorku a je zodpovedný za zrod tohoto veľmi populárneho herného titulu poznamenal, že zisky, ktoré im priniesla hra Draw Something sú oveľa väčšie ako zisky, ktoré im priniesli všetky ich predošlé projekty dokopy. Rastúci úspech OMGPOP upútal aj sociálneho herného giganta, spoločnosť Zynga, ktorá vraj zaplatila 180 miliónov dolárov, aby získala spoločnost OMGPOP. Pri súčasnom raste hry Draw Something môžeme očakávať, že táto akvizícia prinesie spoločnosti Zynga veľký zisk, ktorý doplní ich zisky zo známych hier, ktoré už uzreli svetlo sveta – Zynga Poker, Farmville a Cityville.

    

Momentálne nájdete na Google Play Store dve verzie hry Draw Something. Platená verzia za 0,74€ však toho ponúka oveľa viac než platené verzie konkurenčných hier. Okrem odstránenia reklám budete mať po zaplatení k dispozícii aj 2000 nových slov! Ak ste si túto hru ešte nenainštalovali, určite tak spravte pomocou nášho widgetu nižšie. Za vyskúšanie bezplatnej verzie nič nedáte a ak vás osloví, môžete si stiahnuť aj platenú verziu za “pár šupiek”. Ak ste už hre Draw Something prišli na chuť, napíšte nám v komentároch, ako sa vám táto hra páči a aké zážitky s ňou máte!

 

Draw Something Free
OMGPOP
Verzia 1.3.6 (9. 3. 2012)
Veľkosť 5,2 MB
1.5+

Zadarmo

 

Draw Something by OMGPOP
OMGPOP
Verzia 1.3.6 (2. 3. 2012)
Veľkosť 5,2 MB
1.5+

0,72 €

Zdroj: AndroidAuthority, video od Android Central, foto od Mashable

6.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+