MojAndroid

Každá zdravotná poisťovňa by v dnešnej dobe mala disponovať prepracovanou mobilnou aplikáciou. Dôvera si to skutočne vzala k srdcu a prináša aplikáciu, ktorá je veľmi praktická a jednoduchá na používanie. Aké možnosti ponúka? Poďme sa na ňu bližšie pozrieť.

Dôvera mobilná aplikácia
Mobilná aplikácia Dôvera | Zdroj: Tomáš Kanálik

Žiadosti o benefity

Hneď na úvod by sme chceli spomenúť možnosť požiadať o benefity priamo cez mobilnú aplikáciu. Nezáleží pritom, či ide o benefity “Zdravé zuby”, “Zdravé oči”, “300 eur za lieky” alebo o “Dentálny balíček pre 4-ročné deti.” Dôvera bude postupne do aplikácie pridávať aj ďalšie benefity. Benefit “Nezmluvný lekár” môžete zatiaľ využiť v novej Elektronickej pobočke MojaDôvera. U obchodných partnerov Dôvery môžete mimochodom získať poriadne zľavy, a to až do 50 %.

Žiadosti o benefity
Žiadosti o benefity | Zdroj: Dôvera

Platby poistného

Ak by ste potrebovali zaplatiť poistné, už nebude nutné zapínať počítač či navštevovať pobočku osobne. Všetko je možné zaplatiť prostredníctvom mobilnej aplikácie. Jednoduchým spôsobom si môžete skontrolovať stav svojho účtu. Zistíte, koľko musíte zaplatiť a môžete peniaze uhradiť rýchlo pomocou svojej platobnej karty. Stačí byť prihlásený v aplikácií a prejsť do sekcie “Platby”.

Preukaz poistenca a COVID preukaz

Veľmi šikovnou vymoženosťou je prítomnosť preukazu poistenca a COVID preukazu priamo v aplikácii Dôvera. Už nebude teda problém, keď si tieto doklady zabudnete niekde zobrať so sebou vo fyzickej podobe. Preukaz poistenca v digitálnej podobe vám postačí ako u lekára, tak aj v lekárni. Digitálny COVID preukaz potom využijete pri cestovaní, na rozličných podujatiach a prakticky hocikde, kde bude od vás požadovaný.

Dôvera mobilná aplikácia
Mobilná aplikácia Dôvera | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samodiagnostika

Vďaka funkcionalite “Zistiť diagnózu” môžete uvedením svojich príznakov zistiť napríklad to, či vaše ochorenie potrebuje odbornú pomoc alebo vám postačí domáca liečba. Samodiagnostika poslúži ako nástroj na vyhodnotenie vašich príznakov a určenie možnej diagnózy. Samodiagnostický nástroj je vyvinutý v spolupráci s lekármi a pracuje na báze učiacej sa umelej inteligencie. Ide o certifikovanú zdravotnícku pomôcku od spoločnosti Infermedica, ktorá však nenahrádza kvalifikované lekárske vyšetrenie. Ak ide o akútne ohrozenie zdravia alebo života, neklikajte, ale vyhľadajte okamžitú lekársku pomoc!

Zdravotná karta

Sekcia Zdravotnícka karta slúži na to, aby ste si napríklad skontrolovali svoje predchádzajúce návštevy u lekára. V tejto časti môžete taktiež vidieť, koľko poisťovňa pre vás za lekársku starostlivosť zaplatila. Užitočné je aj zobrazenie konkrétnych predpísaných liekov.

Mobilná aplikácia Dôvera
Snímka obrazovky z mobilnej aplikácie | Zdroj: Dôvera

Recepty

Žijeme v dobe, v ktorej sa snažíme všetko možné digitalizovať. To platí aj pre recepty od lekárov. Už nepotrebujete recepty predpísané na papieri. Poslúži vám aplikácia od Dôvery. V prípade predpísania nových liekov od lekára dostanete notifikáciu na svoj smartfón. Stačí len prejsť do sekcie “Recepty” a uvidíte, po aké lieky si máte prísť do lekárne.

Dlhodobo najlepšie hodnotená aplikácia poisťovne

Aplikácia Dôvera je k dispozícii na stiahnutie na Google Play, v App Store a taktiež aj v Huawei AppGallery. Od ich začiatkov v týchto obchodoch s aplikáciami sa jej vývojári tešia z pozitívnych recenzií od klientov. Ide tak o dlhodobo najlepšie hodnotenú aplikáciu zdravotnej poisťovne s viac ako 500 000 používateľmi.

Dôvera mobilná aplikácia
Mobilná aplikácia Dôvera | Zdroj: Tomáš Kanálik

22.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+