MojAndroid

V jednom z  najpopulárnejších webových prehliadačov pre Android, Dolphin Browser HD, bola nájdená potenciálna bezpečnostná hrozba. Podľa zistení člena komunity XDA s pseudonymom Fnorder, zaznamenáva nová funkcia WebZine každú stránku, ktorú v prehliadači navštívite alebo vyhľadáte. Zozbierané dáta následne odosiela na vzdialený server – to by mohlo pre používateľov tohto prehliadača znamenať určité nebezpečenstvo zásahu do ich súkromia. Teoreticky môže spoločnosť sledovať celú históriu prehliadania webu, čo je predsa len trochu znepokojujúce.

Touto dierou v aplikácii je postihnutá len verzia prehliadača HD, menej vybavený Dolphin Browser Mini, ktorý WebZine nepoužíva, by ma byť v poriadku. Na prípadné odstránenie tohto problému je potrebné mať rootnutý telefón – potom stačí zablokovať komunikáciu s “en.mywebzines.com” v /etc/hosts pridaním nasledovného riadku:

127.0.0.1 en.mywebzines.com

Zatiaľ sa neobjavil žiadny náznak zneužitia tejto “funkcie”, ale dúfajme, že Dolphin v ďalšej aktualizácii na jej odstránení zapracuje. Znepokojila vás táto informácia? Budete aj naďalej používať Dolphin Browser HD alebo radšej začnete používať iný?

Zdroj: androidcommunity.com, androidpolice.com

28.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+