MojAndroid

Samsung dnes oficiálne spustil službu s názvom Dočasná záloha v cloude. Funguje na celom svete, vrátane Slovenska a ide o jednoduchý spôsob, ako chrániť a presúvať dôležité dáta.

„Dočasné zálohovanie v cloude je skvelý spôsob, ako spoľahlivo a pohodlne chrániť, prípadne aj obnoviť dôležité informácie,“ hovorí Chiyoung Seo, viceprezident a šéf cloudového tímu v divízii Mobile eXperience v Samsung Electronics. „Nová funkcia založená na systéme Samsung Cloud[1] poskytne pokoj v duši všetkým používateľom zariadení Samsung Galaxy, ktorí by mohli mať obavy o svoje dáta. Stane sa pevnou a spoľahlivou súčasťou ekosystému Galaxy.

Chiyoung Seo, viceprezident a šéf cloudového tímu v divízii Mobile eXperience v Samsungu

samsung docasna zaloha
Zdroj: Samsung

Na zálohovanie je potrebné mať Samsung účet a dáta sa ukladajú na Samsung Cloud, kde sú v bezpečí a je možné ich opätovne stiahnuť. Služba je zdarma a celkový dátový limit pre ňu nexistuje. Veľkosť jedného súboru však nesmie presiahnuť hranicu 100 GB. Prenos je možný len cez Wi-Fi. Uploadované dáta budú k dispozícii presne 30 dní, pred uplynutím doby uloženia dostane používateľ informáciu o tom, že budú vymazané.

Aké je využitie Dočasnej zálohy?

Možno sa pýtate, na čo je takáto služba dobrá, keď dáta v cloude nezostanú dlhodobo. Existuje však viacero spôsobov, ako ju využijete. Vhod môže prísť pri výmene starého zariadenia za nové v prípade, ak sa toho starého zbavíte skôr ako si kúpite nové. Dáta si zálohujete a z nového zariadenia následne stiahnete.

Samsung Galaxy Z Fold5
Samsung Galaxy Z Fold5

Pri prvom nastavovaní telefónu s obnovou dát pomôže sprievodca nastavením. Ak ste ho nevyužili, funciu Dočasnej zálohy je možné využiť aj v tomto prípade a spustiť ju kedykoľvek v rámci režimu obnovy alebo v menu funkciou Reset. Dočasná záloha sa môže hodiť aj v iných situáciách, napríklad pri obave zo straty telefónu a dát a podobne.

Náš tip
Kedy dostanú prvé Samsungy aktualizáciu na Android 14 a One UI 6?
27.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+