MojAndroid

Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorý je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v mobilných komunikáciách, uviedla na český a slovenský trh nový smartfón LG P970 Optimus Black. Chytrý telefón s operačným systémom Android ponúka špičkový 4″ NOVA displej. Aj vďaka tomuto displeju je telefón jedným z najštíhlejších smartfonov na svete – má len 9,2 mm.

Displej nového smartfónu LG P970 Optimus Black bol navrhovaný tak, aby bol dobre čitateľný za všetkých okolností. Displej NOVA dosahuje jas o hodnote 700 nitov, vďaka tomu ponúka dostatočnú úroveň jasu aj pre čítanie na priamom slnku. Nový displej je zároveň energetický nenáročný. Úroveň jasu sa automaticky mení v závislosti na okolitom osvetlení, vo vnútorných priestoroch tak spotrebuváva len polovicu energie oproti konvenčným LCD. Ak je na displeji zobrazená predovšetkým biela farba, čo zodpovedá dizajnu webových stránok, e-mailovému klientovi a písaniu SMS správ, aj AMOLED displej spotrebuje dvakrát viac energie ako NOVA. LG P970 Optimus Black je naviac vybavený jednou z najvýkonnejších batérií medzi smartfónami (1500 mAh), čo mu dáva dostatok energie pre celodenné intenzívne používanie s maximálnym jasom displeja.

LG P970 Optimus Black má taktiež silné vizuálne hodnoty. Telefón je štíhly len 9,2 mm, navyše váži len 109g, čo je jedna z najnižších hodnôt medzi smartfónami. Hladké hrany nadväzujú na elegantné línie, navyše sa telefón smerom nadol zoštíhľuje až na neuveriteľných 6,0 mm. Vďaka návrhu oblúkov vyzerá ešte štíhlejšie. V rohoch telefónu sú potom neviditeľne umiestnené antény.

“Z nového smartfónu LG P970 Optimus Black sme skutočne nadšení. Smartfon ponúka revolučný NOVA displej s famóznymi parametrami, moderný operačný systém a všetko je zabalené v ultraštíhlom dizajne,” povedal Ondřej Oubrecht, technický manažér divízie Mobilnej komunikácie spoločnosti LG Electronics CZ.

“Výdrž telefónu je pre mnohých zákazníkov hlavný ukazovateľ pri výbere telefónu, preto sme ako predajcovia veľmi radi, že môžeme zákazníkom ponúknuť takto výkonný a špičkovo vybavený model, ktorý prináša nielen elegantný štíhly dizajn, ale aj špičkový displej s veľmi nízkou spotrebou, navyše za veľmi atraktívnu cenu,” dodal Mario Petrus, produktový manažér spoločnosti Sunnysoft s.r.o.

LG Optimus Black je vybavený úplne novou nadstavbou pre jednoduchšie ovládanie telefónu. Optimus UI 2.0 ponúka okamžitý prístup k správam, e-mailom aj zmeškaným hovorom prostredníctvom stlačenia špeciálneho tlačidla “G” umiestnenom na boku telefónu, a to aj zo zamknutej obrazovky. Gesture UI prináša zjednodušené ovládanie nielen kreslením gest po obrazovke, ale aj zatrasením alebo poklepaním. Prijatie hovoru, spustení fotoaparátu alebo počúvanie hudby tak bude otázkou okamihu. Smartfón je ako prvý na svete vybavený technológiou Wi-Fi Direct™, ktorá pomáha rýchlo zdieľať dáta medzi mobilnými zariadeniami. V najbližšej dobe technológia nahradí Bluetooth. Fotoaparát na prednej strane telefónu, určený primárne pre videohovory, má nevídané rozlíšenie 2 Mpix.

Telefón je vybavený operačným systémom Android 2.2 Froyo, no počíta sa s aktualizáciou na Android 2.3 Gingerbread. LG P970 Optimus Black je na českom a slovenskom trhu dostupný od dnešného dňa za odporúčanú maloobchodnú cenu 429 Eur vr. DPH.

 

LG P970 Optimus Black môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

2.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+