MojAndroid

Od dnes, 26. októbra, prechádza druhý stupeň základných škôl na dištančné vzdelávanie. Žiaci piateho až deviateho ročníka sa tak pridajú k stredoškolákom. Tí sú zapojení do dištančného vzdelávania od polovice októbra.

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky informovalo, že učiteľom s dištančnou výučbou pomôžu aj slovenskí mobilní operátori. Dostanú od nich dáta a volania na vyše. Ministerstvo uviedlo, že po tom, čo sa epidemiologická situácia na Slovensku zhoršila, sa dohodlo s operátormi.

“Ak učíte online a potrebujete sa pripojiť na internet cez mobil alebo ak komunikujete so žiakmi hlavne cez telefón, môžete cez riaditeľa požiadať o navýšenie dát a neobmedzené volania.”

Branislav Gröhling, minister školstva Slovenskej republiky

Branislav Grohling distancne vzdelavanie

Učitelia realizujúci dištančné vzdelávanie dostanú dáta aj hovory navyše. Zadarmo

Na stránke, kde školy vypĺňajú COVID semafor, bol už 22. októbra spustený zber mobilných telefónnych čísel. Každý riaditeľ školy tu môže požiadať o navýšenie hlasových a dátových služieb pre svojich učiteľov.

“Tým, ktorých riaditelia prihlásia do systému, budú navýšené dáta bez ohľadu na operátora o minimálne 10 GB mesačne a takisto im budú aktivované neobmedzené hlasové volania.”

Branislav Grohling, minister školstva Slovenskej republiky

Prístup do systému dostanú len riaditelia škôl z dôvodu, aby nebol zneužitý. Riaditelia sú zodpovední za nahlásenie tých učiteľov, ktorí realizujú dištančné vzdelávanie. Operátori poskytli tieto služby navyše do konca roka 2020 zadarmo.

Do systému sa už prihlásilo viac ako dvetisíc učiteľov.

Náš tip
Vianočná ponuka Orange: Ako si poradí s konkurenciou
26.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+