MojAndroid

Ak ste si mysleli, že obyčajný dialer sa už nedá viac vylepšiť, tak ste boli na omyle. Nová aplikácia Dialapp prichádza s unikátnou funkciou, ktorá inteligentne predvída komu budete chcieť zavolať. Aplikácia sleduje históriu vašej komunikácie a aktivít, vrátane telefónnych hovorov, SMS správ, e-mailov, fotografií a iných dát, ktoré kombinuje s informáciami o vašej polohe, čase, vybíjaní batérie, ako aj ďalších dát získaných z aplikácií tretích strán, ako napríklad Facebook alebo Foursquare.

dialapplogo

Ak napríklad ráno keď vstávate a večer keď sa chystáte spať prezvoníte svoje priateľke, Dialapp bude o tom vedieť a jej meno sa objaví navrchu zoznamu. Iným scenárom môže byť napríklad situácia, keď prídete do obchodu a vy potrebujete prekonzultovať čo nakúpiť po telefóne. Dialer automaticky ponúkne kontakt na osobu, ktorej v tomto prípade voláte najčastejšie, napríklad manželke alebo inému rodinnému príslušníkovi. Vzorových situácií je veľa, no najlepšie na tom je, že aplikácia ich vytvorí automaticky za vás. Vy ju budete len používať.

dialapp dialapp2 dialapppsľ

Podľa Narayan Babu, CEO spoločnosti Dexetra Software Solutions, sa prvé výsledky inteligentnej správy dialera dostavia po troch až štyroch dňoch používania. Ak máte vo svojom zariadení nainštalovanú aj aplikáciu Friday, tak potom je možné využiť aj dáta z Facebooku, Twitteru a Foursquare. Ostatné funkcie dialeru , vrátane vzhľadu, sú inak takmer rovnaké ako pri jeho natívnej verzii v Androide.

29.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+