MojAndroid

Nový systém Android 4.2 priniesol okrem iného aj možnosť pridávať widgety na uzamknutú plochu smartfónu či tabletu. Používateľ má tak možnosť získať rýchly prístup k rôznym informáciám alebo funkciám bez toho, aby zariadenie odomkol. Aj keď zariadení s najnovším Androidom je málo, v obchode Google Play nájdeme už množstvo takýchto widgetov. Medzi najhorúcejšiu novinku z tohto segmentu patrí DashClock Widget od vývojára Romana Nurika.

DashClock Widget

Po nainštalovaní si DashClock klasicky pridáte posunutím zamknutej obrazovky do strany a kliknutím na tlačidlo plus. Widget je veľmi jednoduchý a ponúka niekoľko nastavení rozšírenia a vzhľadu. Na obrazovku sa automaticky pridajú hodiny s dátumom a naviac si budete môcť vybrať počasie, počet neprečítaných mailov, alarm, udalosti z kalendára textové správy a zmeškané hovory. Vzhľad môžete upravovať len v prípade hodín a dátumu, kliknutím na nastavenia a výberom ponuky Appearance.

DashClock widget  DashClock widget  DashClock widget

Ak používate widgety na uzamknutej obrazovke, DashClock sa rozhodne oplatí aspoň vyskúšať. Vďaka svojmu minimalistickému štýlu jednoznačne patrí k najkrajším widgetom v ponuke. Z obchodu Google Play si ho môžete stiahnuť zdarma, kliknutím na náš widget nižšie. DashClock je dostupný ako open-source, čo je určite zaujímavé pre developerov, ktorí si môžu vytvoriť vlastné rozšírenia. Zdrojový kód nájdete na tomto odkaze.

Verzia: 1.7.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.2
Aktuálna cena: Zdarma

13.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+