MojAndroid

V poslednom mesiaci sa objavilo niekoľko špekulácií o zariadeniach, ktoré by sa mohli stať budúcimi Nexus smartfónmi. V benchmarkoch bol odhalený Samsung T64 s dvojjadrovým ARM Cortex-A15 procesorom a na verejnosť prenikli aj informácie o Galaxy Nexus 2 (GT-I9260). Inými smartfónmi, ktoré by mohli byť označené ako Nexus sú napríklad aj LG Optimus G alebo 5 palcové zariadenie od spoločnosti HTC. Zahraničný portál Androidandme však informoval o tom, že Google tento rok odhalí údajne len jedno Nexus zariadenie.

Informácia pochádza z troch rôznych zdrojov, ktoré nezávisle na sebe potvrdili, že nový Nexus smartfón bude predstavený ešte tento mesiac a bude fungovať s novou verziou Androidu 4.2. Tiež potvrdili, že informácie o novom Nexuse už prenikli na verejnosť v podobe niektorej z uniknutých informácií a dohadov. Bude očakávaný Nexus práve vylepšený Galaxy Nexus 2 alebo LG Optimus G? To by sme sa mohli dozvedieť už 29-30. októbra na konferencii AllThingsD: Dive Into Mobile, na ktorej v roku 2010 predstavil Andy Rubin tablet Motorola Xoom s Androidom 3.0 Honeyomb.

Tieto novinky však nezapadajú do predchádzajúcich správ o tom, že Google tento rok predstaví niekoľko Nexus smartfónov. Prvá takáto informácia sa objavila koncom mája, kedy sa hovorilo o predstavení piatich Nexus telefónov od piatich rôznych výrobcov. Samozrejme zatiaľ ani jedna zo správ nebola oficiálne potvrdená, preto všetky považujeme stále za dohady. Isté však je, že Google do konca tohto roka alebo začiatkom toho budúceho, určite predstaví jeden alebo niekoľko Nexus telefónov. Na informácie o tom, aké novinky nám ponúknu, a ktorí výrobcovia ich vyrobia si však budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Android 4.2

Nový Android 4.2 Key Lime Pie by mal byť menším updatom k súčasnej verzii 4.1 Jelly Bean, ktorá by mohla priniesť podporu pre prihlasovanie viacerých používateľov, vylepšené mapy, dialer a funkcie fotoaparátu. Novinkou by mohla byť tiež podpora nového bezdrôtového štandardu Miracast, ktorého certifikácia bola spustená len prednedávnom. 

Zdroj: androidandme

1.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+