MojAndroid

Tím developerov stojacich za vývojom jednej z najobľúbenejších ROM-iek CyanogenMod, prostredníctvom sociálnej siete Google+ oznámil veľmi potešujúcu správu. Základná aplikácia kamery dostane podporu HDR (High Dynamic Range) fotografovania, pre takmer všetky zariadenia kompatibilné s CM 10.1. Kamera zachytáva tri snímky (jednu pri minimálnej expozícii, jednu na neutrálnej a poslednú pri maximálnej expozícii), ktoré pomocou zložitého algoritmu kombinuje do jednej snímky.

CyanogenMod pridáva HDR funkciu pre všetky zariadenia

Funkcia HDR v romke CyanogenMod pracuje na podobnom princípe ako v smartfóne Nexus 4, no pretože CM podporuje také množstvo zariadení ktorých kamery sa hardvérovo odlišujú, môžu sa objaviť rôzne zvláštnosti. Pretože táto metóda je extrémne citlivá na pohyb, autori odporúčajú použiť pri fotografovaní stojan. V prípade, že máte novšie zariadenie a kamera má decentnú optiku a snímač, spolu s podporou Zero Shutter Lag (ZSL), mohli by ste spozorovať veľmi dobré výsledky. HDR je súčasťou nových nightly buildov CyanogenMod.

21.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+