MojAndroid

Tím spoločnosti CyanogenMod, ktorý stojí za jednou z najpopulárnejších alternatívnych ROM pre Android odhalil skrytú funkciu v AOSP kóde systému. Ide o tzv. Head Up notifikácie, ktoré sa zobrazia na displeji v popredí, kdekoľvek v systéme. Nový spôsob zobrazovania notifikácií sa už stal súčasťou nightly verzie CyanogenMod 11. Funkcia Head Up bola podľa informácií prítomná v kóde Androidu už nejaký čas a zatiaľ sa nevie, prečo zostala zatiaľ neaktívna. Internetový gigant Google ju zrejme šetrí pre vydanie hlavnej verzie Androidu.

V praxi sa notifikácia vďaka novej funkcii zobrazuje v popredí tak, ako by sa ukázala v notifikačnej lište. Na notifikáciu je možné reagovať bežným spôsobom, teda potiahnutím prsta ju odstrániť alebo dotykom rozšíriť. Tím CyanogenMod túto novinku rozšíril o funkciu Do Not Disturb, umožňujúcu vybrať aplikácie, od ktorých sa nechcete nechať rušiť.

HeadsUp1 HeadsUp2

Zdroj: cyanogenmod, androidauthority

23.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+