MojAndroid

CyanogenMod patrí medzi najobľúbenejšie alternatívne ROM už veľmi dlhú dobu. Vzhľad čistého Androidu a doplnkové funkcie umožňujúce lepšie prispôsobenie zariadenia sú hlavnými výhodami systému CyanogenMod. Aktuálne sa CM nachádza už vo svojej jedenástej verzii, pričom teraz bola zverejnená v poradí už deviata aktualizácia na stabilnú Monthly verziu.

cyanogenmod-11

Tá prináša podporu pre niekoľko nových zariadení. Menovite ide o high-endové modely spoločností HTC a Sony. Pre užívateľov zariadení HTC One M8 a Sony Xperia Z2 boli doposiaľ k dispozícii iba menej stabilné verzie s väčším množstvom chýb. Teraz je ale ja pre tieto modely dostupná stabilnejšia verzia Monthly, ktorá prináša niekoľko vylepšení aj pre ostatné podporované zariadenia.

Vylepšené bolo pripojenie k Bluetooth, pribudla možnosť umiestniť hodiny do stredu notifikačnej lišty a aj funkcia filtrovania notifikácií. Nevhodné notifikácie označíte za SPAM jednoduchým dlhším podržaním v panely s upozorneniami. Vylepšené boli aj grafické témy, ktoré po novom upravujú ešte viac prvkov zariadenia. Zmien a vylepšení sa dočkali aj upozornenia Heads Up a opravené a vylepšené boli mnohé ďalšie prvky systému. Novú verziu CM 11 si môžete stiahnuť priamo z oficiálnych stránok spoločnosti.

Zdroj: CyanogenMod Blog via Android Central

4.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+