MojAndroid

V roku 2022 už očakávame rôzne smart funkcionality od všetkého, kam prídeme. Rovnako je to aj so službami slovenských bánk. Našťastie, v tomto smere nie sú Slováci o nič ukrátení. Smart funkcionality nie sú rozhodne cudzie ani ČSOB. 

Jedným z príkladov smart riešení od ČSOB je ČSOB Smart účet, ktorý si môžete založiť aj online, z pohodlia domova. Je naveky bezplatný a okrem toho, že k nemu dostanete platobnú kartu z ekologického materiálu, k dispozícii máte bezplatne aj aplikáciu ČSOB SmartBanking.

Aplikácia ČSOB SmartBanking je medzi klientmi mimoriadne obľúbená. Je prehľadná, no zároveň ponúka všetky funkcionality, ktoré by ste od poriadnej smart banky očakávali. Aplikácia okrem štandardných bankových funkcií umožňuje žiť pohodlnejší a jednoduchší život, napríklad vďaka novinke s názvom SmartSlužby+. O čo vlastne ide?

CSOB Smart Banking
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najväčšou výhodou je jednoduchý vstup do služieb bez potreby zdĺhavej registrácie. Žiadne klikanie na potvrdzujúce odkazy, žiadne pridávanie platobnej karty. Všetky služby sú integrované priamo v aplikácii.

Takto si môžu klienti banky napríklad kúpiť lístky na bratislavskú MHD (vrátane električenky), lístok na vlak po celom Slovensku alebo aj lístok na parkovanie cez službu ParkDots. Integrované už boli aj funkcionality eBločky a najnovšie správy z domova a zo sveta si v SmartSlužby+ prečítate cez službu Bleskovky. Zoznam týchto užitočných služieb však ČSOB plánuje ďalej  rozširovať.

SmartSlužby+ od ČSOB: Ako to celé funguje?

Funguje to veľmi jednoducho. Napríklad pre nákup cestovného lístka, kedy sa bežne vyžaduje opustenie aplikácie pre potvrdenie kartovej transakcie v inej aplikácii na to určenej, vybavíte všetko priamo v aplikácii banky. Takto to funguje aj s ostatnými spomínanými službami. 

Používateľ si vďaka tomu nemusí sťahovať a inštalovať rôzne aplikácie na to, aby bol schopný zaplatiť za služby či tovar. Všetko toto zvládne len v rámci jednej aplikácie – ČSOB SmartBanking. Jednoducho, pohodlne a rýchlo.

Potrebujete rýchlo vybaviť parkovanie? Nemáte nainštalovanú aplikáciu ParkDots? Žiaden problém, zaplatiť za parkovanie môžete priamo vo svojej bankovej aplikácii. Končí vám platnosť električenky a potrebujete zaplatiť za novú? Taktiež žiaden problém, aj toto vybavíte priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking, a to vďaka funkcionalite SmartSlužby+.

csob smart banking
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vďaka integrácii služby eBločky už napríklad nemusíte rozmýšľať, kam ste schovali všetky svoje bločky. Jednoducho si ich uložíte priamo do aplikácie banky a vďaka smartfónu ich máte neustále pri sebe.

Za všetky spomínané služby sa platí priamo zo zvoleného účtu ČSOB, nie je potrebné vytvárať si nové kontá a presúvať na ne peniaze.

Zoznámte sa s Kate, vašou hlasovou asistentkou

Kate je virtuálna hlasová asistentka, ktorú nájdete priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking. Je neustále k dispozícii, 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Jednoducho si s ňou môžete četovať, prípadne sa aj rozprávať.

CSOB smart banking
Aplikácia ČSOB Smartbanking, v ktorej nájdete aj SmartSlužby+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak máte nejakú otázku ohľadom vášho účtu, služieb banky, je to práve Kate, ktorá vám poradí kedykoľvek. Rovnako vám môže pomôcť napríklad so zmenou vášho limitu, zablokovaním karty, ale aj kúpou lístka na vlak alebo autobus. A aby toho nebolo málo, dokáže vás upozorniť napríklad aj na takú vec, ako je končiaca platnosť občianskeho preukazu.

Viac informácií nielen o aplikácii ČSOB SmartBanking, ale aj o jej funkcionalite SmartSlužby+, nájdete tu: SmartBanking – ČSOB (csob.sk).

3.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+