MojAndroid

V poradí už šiesty ročník ankety Smart banka opäť prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Hlasovať v nej môžete za svoje obľúbené bankové aplikácie od 19. januára do 15. marca 2021.

V rámci ankety pripravujeme sériu článkov, ktoré majú čitateľom bližšie priblížiť jednotlivé funkcionality slovenských bankových aplikácií, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, ktorej z nich dáte svoj hlas. Aj v obchode Huawei AppGallery sa nachádzajú aplikácie všetkých dôležitých slovenských bánk. V tomto článku si bližšie predstavíme aplikáciu ČSOB SmartBanking.

“Rozširovanie ponuky lokálnych aplikácií v AppGallery je našou top prioritou. Vieme, aké dôležité sú bankové aplikácie pre používateľov smartfónov. Preto sme veľmi radi, že môžeme na palube privítať práve ČSOB, ktorá svoju aplikáciu pre internetbanking plne integrovala pre mobilné služby Huawei.”

David Liška, HMS Ecosystem Leader pre Huawei Slovensko.

CSOB SmartBanking AppGallery
Zdroj: Huawei AppGallery

Aplikácia ČSOB SmartBanking je určená pre klientov ČSOB, ktorí majú aktivovanú službu elektronického bankovníctva. Do aplikácie sa klient prihlási štandardne pomocou PINu, prípadne biometrie. Aplikácia beží kompletne na Huawei službách, bez nutnosti použitia Google služieb. Nie je pritom nijako oklieštená a klient môže používať všetky funkcie. V jej najnovšej aktualizácii pribudla služba Payme a možnosť dobiť si kredit priamo v aplikácii.

Na otázky nám odpovedá Anna Jamborová, hovorkyňa ČSOB.

Prečo bola aplikácia zverejnená v obchode AppGallery?

Huawei smartfóny majú najväčšie zastúpenie spomedzi značiek klientov banky. Po oslovení banky slovenským zastúpením Huawei bolo rozhodnutie viacmenej jednoznačné. Pripraviť množstvo majiteľov Huawei zariadení o bankovú aplikáciu by bolo nefér.

Naplnili sa očakávania? Sťahujú klienti aplikáciu z AppGallery?

Intenzívna migrácia klientov so zariadeniami Huawei z Google Play do AppGallery prekročila prvotné očakávania. Keďže zariadenia tohto výrobcu pri aktualizáciách preferujú práve AppGallery, takmer všetci títo klienti začali automaticky používať verziu aplikácie, ktorá sa nachádza práve v tomto obchode.

csob appgallery
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aký je rozdiel v publikovaní aplikácií a komunikácii s Huawei vs Google?

Vývojárska konzola obchodu AppGallery ponúka tie najlepšie vlastnosti z obchodov Google Play aj AppStore a neustále pridáva nové funkcionality. V rámci rýchlosti publikovania aplikácií sú na tom spomínané obchody veľmi podobne. Zástupcovia ČSOB si pochvaľujú kvalitnú technickú a biznisovú podporu a takmer osobný prístup zo strany slovenského zastúpenia Huawei.

V čom je aplikácia odlišná v porovnaní s verziou pre Google Play?

Verzia aplikácie pre AppGallery je v podstate úplne rovnaká ako štandardná Android verzia. Jediný rozdiel je ten, že nevyužíva Google služby. V prípade aplikácie SmartBanking sa to dotklo funkcií spojených s mapami a funkcie skenera. Pre tieto funkcie sa využívajú HMS služby (Huawei Mobile Services).

1.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+