MojAndroid

Najväčší výrobcovia smartfónov majú na krku ďalšiu žalobu. Tentokrát prišla od spoločnosti Creative, ktorá si nárokuje patentové vyrovnanie za používanie hudobného prehrávača. Nejde ani tak o konkrétne aplikácie, ako o jednu zo základných funkcií, ktoré ponúkajú. Creative totižto vlastní práva na patent, ktorý popisuje detaily “hierarchického systému pre vyhľadávanie, zobrazovanie a prehrávanie hudby”. Žalované sú spoločnosti Samsung, LG, HTC, BlackBerry, Sony, ZTE, Lenovo aj Motorola.

Creative si nárokuje uhradenie škôd za porušovanie jeho duševného vlastníctva. Nejde pritom o prvý prípad, v ktorom Creative žaloval iných výrobcov. V roku 2006 dokonca v podobnom prípade vyhral v súdnom spore s gigantom Apple. Ten musel za porušovanie “technológií” Creativu zaplatiť čiastku 100 miliónov dolárov. Žaloba sa pritom týkala funkcie, ktorú ponúkajú všetky hudobné prehrávače – v tom čase v zariadení iPod.

Creative by tak vzhľadom na precedens z minulosti mohol poľahky vyhrať a pripísať si na svoje konto niekoľko desiatok miliónov dolárov. Bude však musieť vynaložiť ešte veľa úsilia na to, aby prešiel všetkými byrokratickými procedúrami. V konečnom výsledku by sa mu to však mohlo vyplatiť.

Zdroj: phandroid

10.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+