MojAndroid

Novinka s názvom Creative Sound Blaster X7 je audio zariadenie s vysokým rozlíšením, ktoré funguje ako externý USB DAC a výkonný audio zosilňovač s nízkou latenciou Bluetooth pripojenia a Dolby Digital dekodérom. Sound Blaster X7 získal aj ocenenie CES Innovations Awards, v ktorom bol ocenený hneď v dvoch kategóriách – Domáce audio/video komponenty a príslušenstvo a Počítačový hardvér a komponenty. Spoločnosť Creative dnes toto zariadenie predstavila aj na Slovenskom trhu.

creative-soundblaster-x7-1

Zariadenie Sound Blaster X7 je navrhnuté tak, aby dokázalo prepojiť herné a zábavné systémy, funguje ako ultra high-end externé audio riešenie Sound Blaster s 24-bit/192kHz vysokým rozlíšením, 127dB digitál na analóg konverterom (DAC) a 100W – audio zosilňovačom. Spĺňať by teda mal aj tie najnáročnejšie požiadavky audiofilných poslucháčov, ale aj nadšených hráčov. Vďaka technológií Bluetooth sa k nemu pripojíte aj prostredníctvom mobilných zariadení, ako smartfónov a tabletov. Na Slovensko prišiel pri príležitosti predstavenia tohto produktu aj regionálny riaditeľ predaja Winston Tan. 

creative-soundblaster-x7-2

Sound Blaster X7 je zostavený s kvalitných komponentov, vrátane 127 dB Burr-Brown PCM1794 DAC pre jednu z najkvalitnejších dostupných audio konverzií – až 24-bit/192kHz, zosilňovača Texas Instruments TPA3116D2 Class D, ktorý efektívne poskytuje až 100W (100-watt výstupný reproduktor vyžaduje upgrade na väčší napájací adaptér (24V 6A)) pre napájanie pasívnych regálových a vežových reproduktorov, série kondenzátorov Nichicon “Fine Gold”, ktoré zaisťujú skvelé basy a čisté výšky a 120dB slúchadlového zosilňovača Texas Instruments TPA6120A2, ktorý je schopný riadiť všetky audiofilné slúchadlá na trhu s úplnou čistotou detailu – spolu so Sound Blaster proprietárnym viacjadrovým DSP, SB-Axx1.  

creative-soundblaster-x7-3

Novinka Creativu je unikátna aj širokými možnosťami pripojenia. Nechýba digitál USB, analóg, optika a bezdrôtové pripojenie Bluetooth. Zabudovaný je tiež mikrofón s technológiou CrystalVoice vytvárajúcou akustickú zónu, ktorá zachytáva iba váš hlas, vďaka čomu ponúka krištáľovo čistý hlasový záznam. Samozrejmosťou je ale aj 3,5 mm audio vstup pre mikrofón. Namiesto hardvérového ovládača bude pre SoundBlaster X7 dostupný pokročilý počítačový softvér určený pre Windows a Mac zariadenia, pomocou ktorého si budete môcť nastaviť zvukové profily, ekvalizér, či zapnúť niektoré zo softvérových vylepšení – napríklad Voice FX na zmenu hlasu. Podobne sa X7 bude dať ovládať aj z mobilných zariadení s operačným systémom Android a iOS. 

creative-soundblaster-x7-4

Na Slovensku sa tento zosilňovač bude predávať v 2,2Ω verzii za 399 EUR, limitovaná 1Ω verzia v bielej farbe bude stáť 499 EUR. Spolu so zosilňovačom X7 Creative uvádza na slovenský trh aj pasívne reproduktory, ktoré sú určené pre Sound Blaster X7. Ich názov je E-MU MX7 a ich cena je 299 EUR (za pár). Medzi vlastnosti týchto reproduktorov patrí dvojica 1″ a 5″ reproduktorov (jeden na výšky a druhý na stredy a basy), výkon 50W či kvalitná drevená konštrukcia, ktorá bude dostupná v čiernej a hnedej farbe. Na trh by sa tieto reproduktory mali dostať začiatkom mája. 

Zdroj: TS

31.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+