MojAndroid

Nároky používateľov na ich elektronické zariadenia v domácnosti rok čo rok rastú. Dnes si za rozumnú cenu viete kúpiť veľmi výkonný smartfón, všestranný počítač alebo notebook, ale aj naozaj kvalitné slúchadlá, o ktorých ste pred 5 rokmi mohli len snívať. Nie všetky zariadenia však ponúkajú kvalitu vo všetkých smeroch. A treba priznať, že mnohé počítače a notebooky trpia najmä menej kvalitnými reproduktormi a výstupom pre slúchadlá. Kvôli tomu ale nemusíte svoj PC vymeniť za lepší. Riešením je Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1.

Čo je Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1?

Zariadenie s extrémne dlhým názvom Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1 je, napodiv, pomerne malé a spratné. Ide o externú USB zvukovú kartu, ktorú si pokojne strčíte aj do vrecka. Nenechajte sa však oklamať jej rozmermi. Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1 ponúka priestorový zvuk (s odstupom 100 dB medzi signálom a šumom), duálny smerový mikrofón s vysokou citlivosťou a výstup pre slúchadlá so zosilňovačom o sile 600 ohmov. Stále málo? A čo keď vám povieme, že nepodporuje len Windows počítače, ale aj Mac?

Priestorový zvuk pre akýkoľvek počítač alebo notebook

Pokiaľ máte Windows počítač alebo Mac, môžete si vylepšiť zvukový výstup iba použitím jedného USB portu. Do neho pripojíte externú zvukovú kartu Creative Omni a zábava sa môže začať. Okrem výstupu pre reproduktory toto zariadenie ponúka aj kvalitný výstup na slúchadlá. Ten umožňuje do zvukovej karty pripojiť aj monitorovacie slúchadlá s vyššou kvalitou a užiť si tak kvalitný zvukový výstup akéhokoľvek typu.

Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1
Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1 ponúka aj veľký ovládač hlasitosti.

Zvukový výstup si môžete upraviť priamo v počítači, a to pomocou bezplatného softvéru s názvom Sound Blaster Omni Control Panel. Ten podporuje technológie SBX Pro Studio a CrystalVoice, ktoré vám umožnia zmeniť zvukový vstup aj výstup na nepoznanie. Navyše, počítače s operačným systémom Windows podporujú v prípade Creative Omni aj technológiu Dolby digital Live. Všetky dôležité informácie nájdete na webe výrobcu.

Zážitok pre hráčov

Externá zvuková karta Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1 ponúka aj špeciálny režim pre hráčov s názvom Scout Mode. Ten zvýrazňuje v hre kroky či zvuky, ktoré vám pomôžu zistiť polohu vášho nepriateľa na väčšiu vzdialenosť. Poviete si, že ide o drobnosť, no náruživí hráči počítačových hier vedia, že o víťazstve rozhodujú detaily. Pripojte si ku Creative Omni svoje herné slúchadlá a oddajte sa vašej obľúbenej hre!

Chcete zvýšiť kvalitu zvuku vášho počítača alebo notebooku? Tak si pripravte približne 60 EUR. Presne toľko totižto stojí externá zvuková karta Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1, ktorá v kompaktných rozmeroch ukrýva naozaj mnoho technológií a vylepšení.

1.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+