MojAndroid

Spoločnosť Creative dnes predstavila technológiu Super X-Fi. Umožňuje používateľom slúchadiel vychutnať si bezprecedentný 3D holografický zvuk. Technológia Super X-Fi je vylepšením technológie Creative’s X-Fi®, ktorá prináša množstvo špičkových produktov Creative vrátane oceneného systému domáceho kina X-Fi Sonic Carrier.

Náš tip
Creative Aurvana Trio: Prémiové slúchadlá s hybridným troj-meničom

Čo je Super X-Fi?

Predstavte si zážitok z počúvania špičkového systému s viacerými reproduktormi v divadle a vytvorte si rovnako rozsiahly zážitok s rovnakou hĺbkou, detailom, zvukovou stopou, trojrozmernosťou, ponorením, realizmom a mnoho ďalších. To je kúzlo 3D holografie, ale v oblasti audia pre slúchadlá.

Využitím špičkovej technológie presnosti, ktorá mapuje výraznú akustiku zvukového systému premietajúceho zvuk do ľudského ucha v trojrozmernom priestore, dokáže Super X-Fi inteligentne preložiť holografický zvukový zážitok na kompletnú informáciu do rovnako úchvatného počúvania pre slúchadlá.

Náš tip
Creative Pebble: Prichádzajú elegantné dizajnové stolné reproduktory

Ľudstvo dosiahlo vrchol v ocenení hudby vytvorením profesionálnych orchestrov, ktoré hrajú vo veľkých sofistikovaných hudobných sálach. Ľudia museli použiť viacero reproduktorov, aby sa pokúsili vytvoriť ten istý prirodzený zvuk. Keď sa snažili urobiť to isté so slúchadlami, všetci dosiahli zvuk, ktorý bol neprirodzene obmedzený a preplnený, do Super X-Fi!povedal Lee Teck Chee, autor Super X-Fi a VP technológií v spoločnosti Creative.

Super X-Fi je výpočtovo náročná a algoritmicky zložitá technológia. Táto technológia prispôsobí zvuk každému jednotlivcovi. A to konkrétne pomocou sofistikovaného procesu zmapovania hlavy a ucha. Mapuje stovky antropologických funkcií s vysokou presnosťou pomocou detekcie a analýzy obrazu v reálnom čase. Následne umelá inteligencia (AI) extrahuje tieto antropologické prvky spolu s dynamikou vybraných slúchadiel a syntetizuje ich pomocou viacrozmernej mapy požadovanej akustickej miesnosti.

Spustenie Crowdfundingu v roku 2018

Super X-Fi bude spustený ako crowdfundingový projekt krátko po výstave CES 2018 a ponúkne celý rad riešení:

  • Výnimočnú vlajkovú loďslúchadlá na uši so vstavaným systémom Super X-Fi a ďalšími funkciami virtuálnej reality
    (ešte neboli predstavené)
  • Slúchadlá na uši a slúchadlá do uší s technológiou Super X-Fi integrovanou v príslušenstve
  • Príšlušenstvo s technológiou Super X-Fi umožní používateľom pripojiť ich vlastné slúchadlá

Používatelia si môžu novinky prezrieť od 9. – 12. Januára 2018 v Creative stánku na výstave CES 2018 alebo si prečítať viac informácií o aplikácii na webovej stránke sxfi.com. Účastníci demo prezentácií o technológii Super X-Fi tiež dostanú pár slúchadiel SXF ZADARMO.

Zdroj: tlačová správa

9.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+