MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie je jednoznačne jednou z najpraktickejších inovácií, akých sa dočkal trh so smartfónmi v posledných rokoch. Odburáva nutnosť zapájať do zariadenia akékoľvek káble a pre nabíjanie stačí položiť smartfón na špeciálnu nabíjaciu podložku. Nevýhodou však zostáva, že ak zariadenie chcete používať a zoberiete ho z podložky, prestane sa nabíjať. Tomu však má byť koniec. Spoločnosti Si-Ware Systems a Ossia vyvinuli systém bezdrôtového nabíjania zvaný Cota, ktorý dokáže nabíjať bezdrôtovo zariadenia až do vzdialenosti 9 metrov.

Si-Ware Systems wireless charging transmitter chip that will power enabled mobile devices including Apple iPhone(tm) and Android(tm) smartphones within a radius of 30 feet anywhere in the office or home. (PRNewsFoto/Si-Ware Systems)
(PRNewsFoto/Si-Ware Systems)

Cota dokáže vzduchom prenášať konštantne 10 wattov, zatiaľ čo zariadenia prijímajúce energiu dokážu “vstrebať” 6 wattov. Hoci táto technológia nabíjania nie je tak rýchla ako Quick Charge 2.0 od Qualcommu, jej budúcnosť vyzerá naozaj sľubne. Okrem smartfónov sa týmto spôsobom budú dať nabíjať aj iné zariadenia, napríklad inteligentné hodinky, bezdrôtové klávesnice, či iná menšia elektronika. Nevýhodou tejto technológie však ostáva životnosť batérií, ktoré by sa týmto spôsobom dobíjali celý deň a vplyv takéhoto šírenia energie na všetko živé vo svojom okolí. Veríme však, že s menšími obmenami môže systém Cota zožať veľký úspech.

Náš tip
Bezdrôtové nabíjanie smartfónu trochu inak, len pomocou zvuku

Zdroj: AndroidAndMe, PRNewsWire

20.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+