MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Súťaž: Vyhrajte hodnotné ceny

Počas tohto mesiaca oslavujeme 13-te narodeniny portálu MôjAndroid.sk a v súvislosti s tým sme si pre vás, našich čitateľov, pripravili súťaž o hodnotné ceny. Do súťaže sa zapojíte vyplnením krátkeho dotazníka, ktorý nám pomôže ďalej sa zlepšovať a prinášať vám ešte lepší obsah.

Na YouTube už nenájdeme slovenské profily, ktoré šírili konšpirácie

Google, ktorý má na starosti platformu YouTube, klepol po prstoch známym slovenským konšpirátorom. Z platformy YouTube zmizlo hneď niekoľko takýchto účtov. Tie najväčšie mali napojenie najmä na politickú stranu Republika, ktorá je konšpiráciami preslávená.

Štúdia ukázala, že Androidy je jednoduchšie používať ako iOS

Štúdia skúmala, ako často používatelia jednotlivých zariadení vyhľadávajú pomocou Google rady ohľadom ovládania ich zariadení. Išlo najmä o bežné funkcie, ktoré používame na každodennej báze. Celkovo sa výskum zameral na 12 vyhľadávaných fráz, pri ktorých až v 10 prípadoch ťahali majitelia Apple zariadení za kratší koniec.

Huawei nova 11 prichádza oficiálne na náš trh

Séria Huawei nova patrí do vyššej strednej triedy. Tieto modely ponúkajú viacero funkcionalít z vlajkových lodí, no za príjemnejšiu cenu. Výrobca tiež kladie dôraz na dizajn, a tak tu teraz máme najnovší model série, ktorý je určený pre rok 2023. Najnovší prírastok v strednej triede sa môže pochváliť viacerými zaujímavými funkcionalitami.

Čo najviac sledujú Slováci na Netflixe?

Streamovacej službe Netflix v posledných mesiacoch klesol počet predplatiteľov, ale na Slovensku si drží stabilnú obľubu. Na rozdiel od zahraničia u nás zatiaľ nedošlo k zdraženiu predplatného a ani nebol zavedený poplatok za zdieľanie účtu mimo domácnosti ako v susednom Česku. Minulotýždňový rebríček najpozeranejších filmov a seriálov Slovákmi na službe Netflix zároveň ukazuje osobitý vkus slovenských divákov.

Náš tip
Reddit komunity sa menia na stránky so zakázaným obsahom

25.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+