MojAndroid

Za nami je ďalší týždeň, v ktorom sa opäť udialo množstvo zaujímavých vecí. Máme na mysli samozrejme svet technológií, smartfónov a aplikácií. V tomto článku si zhrnieme to najzaujímavejšie, o čom sme písali na MôjAndroid.sk.

Ešte viac reklám na YouTube

Platforma YouTube momentálne bojuje proti používateľom blokovačov reklám. Priechodné riešenia sú len dve. Buď budú sledovatelia vidieť aj reklamy, za ktoré platforma samozrejme dostáva peniaze, alebo si používatelia predplatia Premium. Najnovšie informácie hovoria o tom, že pribudne ešte viac reklám.

Netflix možno opäť zvýši ceny

Video streamovacej službe sa pravdepodobne podarilo úspešne vyriešiť problém so zdieľaním hesiel a v poslednom čase jej pribudlo množstvo nových predplatiteľov. Vyzerá to tak, že si teraz pripravuje pôdu pre opätovné zvyšovanie cien.

Google Mapy dostávajú v Androide novú funkciu. V iOS je už dávno

Paradoxom je to, že dokonca aj niektoré Google aplikácie dostávajú nové funkcionality práve v systéme iOS a nie v Androide, ktorý vyvíja samotná spoločnosť. V tomto prípade to platí tiež. Novú funkciu v aplikácii Google Mapy už iPhony dávno majú, teraz prichádza do Androidu.

Na Slovensku sa predáva nebezpečný Chromecast

Slovenská obchodná inšpekcia varuje pred nebezpečným Chromecastom, ktorý sa predáva na Slovensku. Ide o model Chromecast with Google TV s označením GZRNL. Ak ho máte doma aj vy, mali by ste si skontrolovať jednu dôležitú vec.

Otestovali sme Motorolu edge 40 NEO

Motorola edge 40 NEO sa môže pochváliť nielen zaujímavou cenou, ale aj slušnými parametrami. Má napríklad displej s frekvenciou 144 Hz, 50-megapixelový fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu, no najmä mimoriadne atraktívny dizajn so špeciálnou zadnou stranou. Taktiež prichádza vo veľmi pekných farebných prevedeniach. Aká naozaj je?

Slováci v októbri najviac sťahujú tieto aplikácie

Náš pravidelný seriál s najsťahovanejšími aplikáciami opäť ukázal, ktoré sťahujú Slováci najčastejšie. Nechýbajú komunikačné nástroje, no obľúbené sú aj aplikácie slúžiace na nakupovanie alebo sociálne siete.

22.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+