MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Priniesli sme vám test skladačky od Samsungu

Nový Samsung Galaxy Z Fold5 je pokračovaním najdrahšej série smartfónov s ohybným displejom od Samsungu. Tento skladací model predstavený v júli prináša špičkovú výbavu a cieli na tých najnáročnejších používateľov. Toto je recenzia Samsung Galaxy Z Fold5. Najlepšia výbava však nie je zadarmo. Priemerná cena tohto modelu sa aj po 4 mesiacoch od predstavenia drží na stabilnej úrovni.

Štatistiky hovoria, že na Facebooku je stále veľa nenávisti

Každodenne sa stretávame na sociálnych sieťach s hejtom a výraznou negativitou. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, ako veľmi to na vás vplýva, a tiež koľko negativity sa ukrýva v takej sekcii komentárov na Facebooku? Na tieto čísla sa pozrela iniciatíva #bezhejtu, no výsledné čísla nás vôbec nepotešia. Počas obdobia troch mesiacov sa zamerali na komentáre na Facebookových stránkach, pričom počas tohto obdobia analyzovali až 7 miliónov komentárov.

Huawei predstavil nové zaujímavé slúchadlá

Spoločnosť Huawei predstavila v Dubaji svoje prvé slúchadlá s otvoreným zadným krytom pod názvom FreeClip. Ako vyplýva z názvu, na použitie nových slúchadiel si netreba vkladať zariadenie do ucha. Stačí si ho pripnúť okolo ucha a je pripravené na používanie. Ide o kategóriu, ktorú čínsky výrobca doteraz nemal v portfóliu zastúpenú. Tento typ konštrukcie so sebou prináša niekoľko výhod.

HONOR 90 ako výhra v našej súťaži

Anketa NAY Android Roka 2023 je v plnom prúde a vy môžete hlasovať za vaše obľúbené zariadenia uplynulého roka. Váš hlas nielen prispeje lepšiemu umiestneniu produktu, ale zároveň vás zaradí do súťaže o hodnotné ceny. Jednou z nich je aj šikovný smartfón HONOR 90. Celé jeho pôsobenie je zamerané najmä na jednoduchosť používania, no zároveň aj zachytenie tých najdôležitejších momentov vo vašom živote.

Niektoré Android tablety dostanú zaujímavú funkciu

Niektoré vrcholné tablety so systémom Android po novom dostanú desktopový režim na načítanie webových stránok v Google Chrome. Vďaka tomu môžu naplno využiť vyšší výkon zariadenia pri prehliadaní webových stránok. Hoci už predtým existovala možnosť manuálne si zvoliť načítanie webových stránok v desktopovom režime na tabletoch so systémom Android, nová aktualizácia vyriešila niekoľko obmedzení.

17.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+