MojAndroid

Trh s e-knihami sa v tomto roku výrazne zvýši, podľa niektorých až zdvojnásobí. Dôvodov je niekoľko, najmä však ponuka, ktorá sa značne rozrastá. Napríklad platforma Wooky, ktorá má u nás najväčšiu ponuku, má vo svojich e-shopoch vyše 11.000 e-kníh, 800 audiokníh a stovku e-periodík. Ďalším dôvodom sú nižšie ceny a tiež možnosť posielať si e-knihy do Kindle, či PocketBook.  Ktoré e-knihy si Slováci sťahovali najčastejšie v decembri 2014?

Severské krimi vládne slovenským čitateľom už dlhšie, preto nie je prekvapením, že jednotkou sa stal opäť Jo Nesbo s jeho nervydrásajúcim trilerom Polícia, o ktorom The New York Times napísal: „Je to jedna z najtemnejších a najznepokojujúcejších kníh Jo Nesba.“ Nórsky autor obsadil aj šieste miesto s novinkou Syn, ktorý priťahuje čitateľov najmä príbehom, ale aj veľkou súťažou o zájazd do Nórska a ďalších 111 severských krimi. Viac na www.severskekrimi.sk.

Severské krimi obsadilo aj ďalšie priečky – na dvojke skončilo Havranie dievča od dvojice Erik Axl Sund a osmičku obsadili Vyšinutí. Je to drsná detektívka s napínavým príbehom, ktorú budete hltať stránku po stránke. Je až neuveriteľné, čoho sme my ľudia schopní pre peniaze a zvrátené chúťky. Jednoducho, niektorí sú naozaj Vyšinutí!

Bronz získal megahit roku 2013 Inferno-Peklo od Dana Browna, nasledovali dve jemnejšie knihy – Pevnosť s deviatimi vežami, dojímavý príbeh z vojny v Afganistane videný detskými očami. Prvú päťku uzatvára erotika Priznanie tohto muža. V rebríčku TOP 10 sa umiestnil jediný slovenský autor – Mária Mikitová Janošková a jej román pre ženy Vyhorená dúha. Príbeh o štyridsiatničke Kaji a mužoch, ktorí sú jej najbližší.

Vyhorena duha_23,5 preb:preb Vysinuti

Rebríček TOP 10 najpredávanejších e-kníh za uplynulý mesiac zverejnila platforma Wooky. Údaje o predajoch zhromaždila z e-shopov, ktoré fungujú na tejto platforme, ako www.rajknih.sk, iBux.sk, Klobook.sk, Gorila.sk či oKnihe.sk. Rebríček nezohľadňuje predaj cez Martinus, ani od vydavateľov, ktorý predávajú cez Amazon, či iBookstore.

TOP 10 najpredávanejšie e-knihy za december 2014

  1. Polícia (Jo Nesbo)
  2. Havranie dievča  (Erik Axl Sund)
  3. Inferno – Peklo (Dan Brown)
  4. Pevnosť s deviatimi vežami (Qais Akbar Omar)
  5. Priznanie tohto muža (Jodi Ellen Malpasová)
  6. Syn (Jo Nesbo)
  7. Najdlhšia cesta (Nicholas Sparks)
  8. Vyšinutí (Michael Katz Krefeld)
  9. Vyhorená dúha (Mária Mikitová Janošková)
  10. Ničoho sa neboj (Lisa Gardnerová)
10.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+