MojAndroid

Zdalo by sa, že kauza okolo spoločnosti Huawei je už za nami, no opak je pravdou. Akoby nestačilo všetko zlé, čo sa doteraz povedalo o najväčšej čínskej firme. Najnovšie informácie hovoria, že CIA má dôkazy o tom, ako čínska vláda financovala celú spoločnosť.

Financovanie technologickej spoločnosti komunistickou vládou

Vo väčšine sveta je dnes nastolený vysnívaný a idealisticky poňatý “ten správny” režim zvaný demokracia. Samozrejme, všetci vieme, že aj priveľa slobody môže byť na škodu. Ale aj opačný extrém je škodlivý. Reč je o komunizme (alebo jeho nedokonalej podobe), ktorý dodnes funguje v Číne. Na základe takéhoto režimu si môže vláda vyžiadať pomoc domácich firiem na špionáž a podobné účely. No a americké CIA má údajne dôkazy o tom, že čínsky Huawei bol podporovaný vládou.

CIA tvrdí, že čínska vláda financuje Huawei pre vlastné špionážne účely
CIA tvrdí, že čínska vláda financuje Huawei pre vlastné špionážne účely

Huawei tvrdenie odmieta

“Je to len hnev západných vlád a médií, aby označili čínske spoločnosti za” bezpečnostnú hrozbu”. Takéto obvinenia sú neopodstatnené a zavádzajúce. Ak by boli ponechané bez kontroly, mohli by narušiť pravidlá trhu, obchodnú spoluprácu a spôsobiť nestabilitu vo svetovom hospodárstve,” prehlásil Liu Xiaoming, čínsky veľvyslanec v Londýne.

Ako sami vidíme, kauza Huawei, ktorá vypukla v decembri minulého roka zatknutím dcéry zakladateľa Wanzhou, ešte nie je na konci. Môžeme tak v priamom prenose sledovať, ako sa takáto technologická vojna Západu a Východu vyvinie.

25.4.2019
Zdroj: Phone Arena
 • Palur

  Skôr si myslím že Američania sú dosratý z toho že sa im prestávajú predávať Iphony s ktorými taktiež sledújú užívateľov, ale oni môžu všetko, veľa používateľov Iphonov prechádza na HUAWEI, v mojom okolí poznám asi 4 ľudí. Ja som mal vždy Samsung ale ten sa absolutne nechytá na HUAWEI, S10+ sa dotiahla na MATE20 Pro z minulého roka, Iphone je 2 roky pozadu. Mam P30 pro a neverím čo dokáže. Na S9 mi baterka vydržala do 13.30 a bol som vybitý, s P30 pro mám keď idem spať 30%. A ten zoom a fotky to je neskutočné, taktiež rýchlosť a premakanosť SW detailov, Samsung v aute na bluetooth často mrzol, to nehovorím keď im vyšla aktualizácia, P30 pro v momente pripojené a perfektne funguje. Čína už nie je Čína.

  • Martin Sagan

   Mate 20 Pro dva dni intenzívneho používania na baterku … predtým S9 som nabíjal tak po 3/4 dňa, bieda … a to nehovorím o kvalite fotiek, to je u mňa priorita … keby niekto chcel, mám na predaj v podstate nový P20 Pro

 • SeppWinkler

  Veď je to čínska firma, to ich má podporovať Pobrežie Slonoviny? :) :) :) Čína má centrálne riadenú ekonomiku, každá firma musí byť konformná s vládou. A čo je na tom? Tak nech ich USA nekupuje, ale nech k tomu nenútia aj ostatných!!!

+