MojAndroid

Zdalo by sa, že kauza okolo spoločnosti Huawei je už za nami, no opak je pravdou. Akoby nestačilo všetko zlé, čo sa doteraz povedalo o najväčšej čínskej firme. Najnovšie informácie hovoria, že CIA má dôkazy o tom, ako čínska vláda financovala celú spoločnosť.

Financovanie technologickej spoločnosti komunistickou vládou

Vo väčšine sveta je dnes nastolený vysnívaný a idealisticky poňatý “ten správny” režim zvaný demokracia. Samozrejme, všetci vieme, že aj priveľa slobody môže byť na škodu. Ale aj opačný extrém je škodlivý. Reč je o komunizme (alebo jeho nedokonalej podobe), ktorý dodnes funguje v Číne. Na základe takéhoto režimu si môže vláda vyžiadať pomoc domácich firiem na špionáž a podobné účely. No a americké CIA má údajne dôkazy o tom, že čínsky Huawei bol podporovaný vládou.

CIA tvrdí, že čínska vláda financuje Huawei pre vlastné špionážne účely
CIA tvrdí, že čínska vláda financuje Huawei pre vlastné špionážne účely

Huawei tvrdenie odmieta

“Je to len hnev západných vlád a médií, aby označili čínske spoločnosti za” bezpečnostnú hrozbu”. Takéto obvinenia sú neopodstatnené a zavádzajúce. Ak by boli ponechané bez kontroly, mohli by narušiť pravidlá trhu, obchodnú spoluprácu a spôsobiť nestabilitu vo svetovom hospodárstve,” prehlásil Liu Xiaoming, čínsky veľvyslanec v Londýne.

Ako sami vidíme, kauza Huawei, ktorá vypukla v decembri minulého roka zatknutím dcéry zakladateľa Wanzhou, ešte nie je na konci. Môžeme tak v priamom prenose sledovať, ako sa takáto technologická vojna Západu a Východu vyvinie.

25.4.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+