MojAndroid

Tak ako ľudia, ani technológie, ktoré vytvorili nie sú vždy neomylné. Presvedčili sa o tom aj v USA, kde demolačná firma zrovnala so zemou nesprávny dom po tom, čo obdržala presnú adresu a lokáciu prostredníctvom Google máp. Dom s adresou Cousteau Drive 7601 blízko Rowlettu v Texase, mal byť totižto rozobraný po tom, čo jeho integritu porušilo nedávne tornádo, ktoré sa prehnalo oblasťou koncom minulého roka. Nešťastná chyba v Google mapách však spôsobila, že o svoj dom prišli nesprávni majitelia.

Google mapy totižto po zadaní adresy namierili demolačný tím na nesprávne miesto, na ktorom rozobrali úplne iný a najmä nepoškodený dom. Predstavte si to prekvapenie, keď jeho noví majitelia, ktorí sa doň mali nasťahovať toto leto zistili, že ich už nestojí na svojom mieste. Okamžite kontaktovali demolačnú firmu, ktorá si však chybu neuznala a svoje pochybenie ospravedlňovala Google mapami, ktoré ich naviedli k nesprávnemu domu. Veríme, že tento prípad bude mať ešte svoju dohru, či sa bude ale uberať súdnou alebo mimosúdnou cestou zatiaľ nevieme. Každopádne, je dobrou pripomienkou toho, že technológie majú svoje chyby a že nie vždy je dobre sa na ne úplne spoliehať.

Zdroj: phandroid

25.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+