MojAndroid

Inteligentné hodinky sú síce v móde, no stále je tu množstvo ľudí, ktorí siahajú aj po overenej mechanickej klasike s ručičkami. Určite sú však chvíle, kedy si aj majitelia “oldskúlových” hodiniek povedia, že by sa im nejaký ten inteligentný náramok na notifikácie počas schôdzok zišiel. A práve preto je tu jedna pomôcka, ktorá dodá vašim hodinkám malý smart nádych.

chronos_disk_hodinky

Tá pomôcka sa nazýva Chronos a je to tenučký disk, ktorý sa prisaje na zadnú stranu vašich ručičkových hodiniek a na prichádzajúce notifikácie vás upozorní vibráciami a blikaním LED svetielok. Dokáže ďalej tiež operovať s hudbou, teda meniť skladby a dokonca aj rušiť prichádzajúce hovory. Zaujímavosťou je tiež to, že poklepaním po sklíčku hodiniek, ktoré majú stále tú istú “dumb” funkciu pohybu ručičkami, sa Chronos aktivuje. Spoločnosť stojaca za diskom Chronos, mimochodom, úzko spolupracovala s vývojárskym tímom Samsung Electronics.

Áno, máte pravdu, v článku zatiaľ nepadlo ani jedno konkrétne slovo, ako presne Chronos funguje, aké je bezdrôtové prepojenie so smartfónom, s akými OS bude Chronos kompatibilný… To totiž zatiaľ nie je upresnené. Akonáhle sa však objavia podrobnejšie informácie, prinesieme vám ich :)

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+