MojAndroid

Okrem OS Android nezabúda Google ani na aktualizácie svojho druhého operačného systému, Chrome OS. Najnovší update predstavený na medzinárodnej konferencii Society for Technology in Education v Chicagu sa týka vzdelávacieho softvéru na prehliadačovej báze Učebňa.

Nečudo, že Google sa zameral na update vzdelávacieho softvéru, keďže Chrome OS je mohutne využívaný prevažne školskými organizáciami. Najväčším otáznikom, ktorý visel vo vzduchu, bola relevantnosť testovania študentov pomocou tzv. Google form kvízov. Update vyučujúcim umožní spustenie “uzamknutého módu”, ktorý zamedzí študentom prístup na internet, otváranie nových okien, a teda aj podvádzanie tohto druhu pri testoch.

https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2018/06/Classroom-gif.gif

Keďže zabezpečenie kontroly a dohľadu nad priebehom testu vyžaduje veľké úsilie, funkcia je dostupná výhradne pre chromebooky, ktoré disponujú kompatibilným softvérom pre uzamknutý mód. Premenou prešla aj stránka patriaca k vzdelávaciemu webu. Update spôsobil väčšiu prehľadnosť nielen pre učiteľov, ale aj pre študentov. Jednou z najväčších zmien je možnosť zoradenia podľa tém, ktorá v doterajšej verzii webu chýbala.

27.6.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+