MojAndroid

Lego je legendárnou zábavkou, ktorú všetci poznáme z detstva vo forme malých kociek, ktoré do seba zapadali a dali sa ľubovoľne skladať. Pôvodná koncepcia sa dnes už rozrástla o rôzne iné produkty a technologické vymoženosti, pomocou ktorých nemáte problém postaviť si napríklad vlastného robota. Poďme však späť k starým dobrým legovým kockám, ktoré Google vrámci Chrome experimentov zrekonštruoval do digitálnej podoby s využitím technológie WebGL. Priamo v prehliadači Chrome si tak môžete postaviť z kociek čokoľvek.

Google Chrome lego

Vďaka prepojeniu s Google mapami si môžete zvoliť ako podklad napríklad vlastný pozemok a vystavať si nový dom kocku po kocke. Môžete tiež preskúmať všetky stavby používateľov po celom svete. Experiment je prepojený aj so sociálnou sieťou Google+ a podporuje dotykové obrazovky, takže si ho môžete bez problémov vyskúšať na mobilných zariadeniach. Projekt si môžete vyskúšať na tento adrese: buildwithchrome.com

Zdroj: engadget

29.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+