MojAndroid

Google predstavil Custom Tabs v prehliadači Chrome ešte v roku 2015. Ide o funkciu, vďaka ktorej je možné načítavať internetové stránky v rámci konkrétnej aplikácie pri využití prehliadaču Chrome bez toho, aby ste museli opustiť pôvodnú aplikáciu.

Náš tip
Toto rozšírenie pre Chrome uľahčí prehľadávanie kategórií služby Netflix

Pri kliknutí na odkaz v inej aplikácii tak nebudete nútení túto aplikáciu opustiť, no zároveň sa vám otvorí stránka, ktorá vyzerá ako v prehliadači Chrome. Túto stránku, tzv. Custom Tab, môžu vývojári tretích strán upraviť tak, aby sa graficky zhodovala s pôvodnou aplikáciou. Až doteraz ale mali Custom Tabs obmedzenú funkcionalitu.

V novej verzii prehliadaču Chrome Beta sa to ale mení. Pribudli funkcie pre prehľadanie textu na tejto stránke, pridanie odkazu na domovskú obrazovku či zobrazenie desktopovej verzie stránky. Nová verzia aplikácie by už mala byť dostupná v obchode Play, no ak ju tam ešte nemáte, v priebehu nasledujúcich dní by sa to malo zmeniť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

15.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+