MojAndroid

Google minulý rok urobil zásadný krok pre developerov – umožnil im “zrecyklovať” aplikácie pre Chrome do mobilných balíčkov, ktoré potom mohli spustiť ako klasické mobilné aplikácie. Uľahčilo im to nielen testovanie, ale zároveň svoje aplikácie mohli rozšíriť aj na mobilnú platformu. Dnes Google oznámil, že aktualizoval framework, API a pridal podporu pre ďalšie služby, ktoré pomôžu developerom s vývojom Chrome aplikácií.

 

Najnovšia verzia Chrome aplikácií pre mobily obsahuje nové Chrome API pre identitu, Google Cloud Messaging a nové, bohatšie notifikácie, pričom sa zmenilo aj prostredie pre developerov a možnosti WebView, ktoré umožnia aplikácie distribuovať aj na staršie verzie Androidu. Nové Chrome aplikácie pre mobily sa budú správať ako natívne tituly s tým, že prinesú bohatší systém notifikácií.

Viac informácií o tejto novinke nájdete na stránkach Google Chromium.

23.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+