MojAndroid

Ešte v septembri minulého roka Google informoval o svojom zámere vytvoriť nástroj na portovanie Chrome aplikácií na Android a iOS. O svojom napredovaní však spoločnosť informovala až neskôr začiatkom decembra, kedy mala prísť na to, ako takýto nástroj vytvoriť. Použiť mala k tomu open source Apache Cordova, ktorý umožňuje ovládanie funkcií mobilného zariadenia pomocou pluginov. Google vtedy prišiel so správou, že desktopové Chrome aplikácie budú môcť developeri portovať pomocou jeho nástroja už niekedy v januári. Zdá sa, že svoje sľuby splnil.

Chrome aplikácie na Androide

V jednoduchosti povedané, nástroj zoberie Chrome aplikáciu a upraví ju tak, aby fungovala na Androide alebo iOS. Následne ju je možné distribuovať prostredníctvom oficiálneho obchodu Google Play alebo App Storu. Vývojári budú mať prístup k API, ktoré umožnia používať funkcie ako notifikácie, prihlasovanie, synchronizáciu s Google Drive, posielanie push správ, ale aj ďalších, podporovaných platformou Cordova (pre viac info navštívte tento odkaz). Už čoskoro by sa tak na obchode Play mali objaviť aplikácie, ktoré ste si obľúbili vo svojom internetovom prehliadači Chrome.

Zdroj: Google

29.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+