MojAndroid

V obchode Google Play nájdeme množstvo aplikácií na posielanie správ a vytváranie komunít, ktoré si dokážu medzi sebou posielať správy. Niektoré nástroje sú otvorené viacerým komunitám, iné sú uzatvorené a na ich používanie musíte mať vlastné konto, čo mnohokrát komplikuje komunikáciu, keď na rôznych kontách máte rôzne kontakty.

Medzi aplikácie, ktoré ponúkajú možnosť komunikácie, patrí aj dvorná aplikácia spoločnosti Samsung Electronics Ltd. – ChatOn. Na jej používanie si musíte vytvoriť konto na stránkach spoločnosti Samsung, alebo tak môžete učiniť priamo v aplikácii.

 

ChatOn poskytuje spojenie so širokou komunitou používateľov zariadení Samsung, no nie je problém ju sprevádzkovať aj na zariadeniach iných značiek. Po aktualizácii na verziu 2.0 podporuje rôzne operačné systémy ako napríklad Bada, Android, iOS, BlackBerry a pripojiť sa môžete aj cez webové rozhranie. Na jedno konto môžete pripojiť až 5 zariadení, ktoré dostávajú správy v jednom okamihu.

 

Pomocou aplikácie ChatOn môžete zdieľať fotografie, videá, zvukové súbory, dokumenty, informácie o vašej polohe, kontakty, kalendár. Nechýba ani podpora posielania správ pre skupiny.  Pozvánky do aplikácie ChatOn môžete poslať aj na také sociálne siete ako je Facebook, Twitter alebo Weibo.

Nové funkcie aplikácie ChatOn vo verzii ChatOn 2.0 poskytujú aj možnosti pripojenia sa na rôzne skupiny, RSS kanály alebo zanechanie správy, ku ktorej môžu pridaťať používatelia komentáre, rovnako tak môžete komentovať správy ostatných používateľov aj vy.

Aplikácia ChatOn je dostupná vo viac ako 200 krajinách po celom svete a podporuje viac ako 60 jazykov. Na zariadeniach Samsung je táto aplikácia predinštalovaná, ostatní používatelia ju nájdu v Google Play Store, je zadarmo, no na jej používanie si musíte zaregistrovať a vytvoriť konto na stránke spoločnosti Samsung, resp. musíte vykonať registráciu priamo v aplikácii.

Zdroj, foto: Google Play Store, Samsung, ChatOn

27.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+