MojAndroid

Populárny chatbot ChatGPT, ktorý na začiatku roka spôsobil boom v oblasti AI, má už niekoľko mesiacov oficiálnu aplikáciu pre systém iOS. Podľa portálu TheVerge by sa oficiálnej aplikácie ChatGPT mali čoskoro dočkať aj používatelia Android zariadení.

ChaGPT v Google Play už tento týždeň

ChatGPT (skratka Chat Generative Pre-trained Transformer) je AI nástrojom tzv. chatbotom, ktorý dokáže analyzovať veľké množstvo dát, porozumieť cudzím jazykom a vďaka tomu odpovedať používateľom na rôzne otázky ohľadom akejkoľvek témy. Je tak až pokročilým nástrojom, že dokonca dokáže napísať kód v ľubovoľnom programovacom jazyku.

ChatGPT | Zdroj: cnn.com

Dáta, ktoré využíva, boli analyzované do roku 2021, takže jeho odpovede nemusia byť najpresnejšie. Zároveň si neporadí úplne so všetkými jazykmi a jeho odpovede sú regulované etickými zásadami a aj pravidlami ochrany osobných údajov. Ponúka sa v obmedzenej verzii zadarmo a neobmedzenej platenej verzii ChatGPT Plus, ktorá stojí 20 dolárov mesačne.

Plnohodnotne funguje od novembra a v máji tohto roku už dostal aj oficiálnu aplikáciu pre iOS. Podľa tweetu spoločnosti Open AI, ktorá za ChatGPT stojí, dostane tento týždeň v nešpecifikovaný deň aj oficiálnu aplikáciu pre systém Android od spoločnosti Google. Dostupná by mala byť cez oficiálny obchod Google Play. Treba pripomenúť, že ChatGPT využíva konkurenčná spoločnosť Microsoft vo svojom vyhľadávaní Bing a Google preto ponúka vlastného chatbota Google Bard.

ChatGPT
ChatGPT
Developer: OpenAI
Price: Free
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
Náš tip
Ešte to nevzdáva. HTC U23 Pro prišiel do predaja na Slovensku
25.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+