MojAndroid

Víťazom ankety 4ka Android Code 2016 v kategórii Doprava sa v januári stala aplikácia Cestovné poriadky CP spoločnosti CHAPS. Vzhľadom na to, že v obchode Google Play patrí do kategórie 100 000 – 500 000 inštalácií, je jasné, že sa o jej popularite nedá pochybovať. Kto sú teda jej užívatelia? Poďme sa na víťaza pozrieť očami štatistiky, ktorá je síce nudná, ale ako sa spieva v piesni českej rozprávky Princovia sú na draka : „Má cenné údaje“.

Cestovné poriadky CP

Počet návštev

Cestovné poriadky CP vystrelili nahor hneď od svojho spustenia v decembri 2015. Hneď v prvom mesiaci dosiahli 89 415 návštev, aby sa vzápätí v nasledujúcom mesiaci prehupli cez 120 000 návštev. Hranicu pol milióna návštev dosiahli v septembri 2016, v januári tohto roku sa počet návštev vyšplhal až na číslo 584 762. Aj keď 98 % návštev pochádza samozrejme zo Slovenska, 1 % návštev prichádza z Čiech, 0,2 % z Rakúska, 0,1 % z Nemecka, 0,05 % z Maďarska, Veľkej Británie a Poľska.

„Teraz sme tesne na hranici pol milióna užívateľov našej mobilnej aplikácie a verím, že čoskoro zdoláme aj túto métu. Veľmi ma teší, že sme sa trafili do potrieb užívateľov, ale je nám jasné, že aplikáciu musíme neustále zdokonaľovať, aby sme si priazeň jej užívateľov udržali. Preto pripravujeme ďalšie vylepšenia,“ hovorí Tomáš Chlebničan, konateľ spoločnosti CHAPS.

Aké smartfóny majú používatelia tejto aplikácie?

Medzi päť najpoužívanejších mobilov s Androidom, na ktorých je táto aplikácia nainštalovaná, patrí Huawei P8 Lite, Huawei P9 Lite, Samsung Galaxy A3, Samsung Galaxy  A5 2016 Duos a Samsung Galaxy S6. V prvej desiatke, ktorej dominujú tieto dve značky, sa ešte objavujú zástupcovia Lenova, keďže  Lenovo A536 obsadilo ôsmu priečku. Celkovo je najpoužívanejšou značkou Samsung s približne 30 %  užívateľov, Huawei má 20 %, Lenovo a Sony po 10 % a LG 5 %. Najčastejším rozlíšením je 720 x 1280 pixelov.

„Chcel by som dodatočne poďakovať všetkým hlasujúcim a užívateľom našej aplikácie, že si ju obľúbili. Tajne sme dúfali, že by sme mohli v kategórii Doprava vyhrať, pretože čísla ukazujúce počty stiahnutí svedčia o značnom záujme. Veď z 12 000 inštalácií v decembri 2015 sme sa dostali na súčasný priemer 55 000 nových inštalácií mesačne,“ prezrádza ďalej Tomáš Chlebničan.

Nová verzia s praktickými vylepšeniami

Uvedenie novej verzie aplikácie Cestovné poriadky CP je naplánované na prelom mája a júna tohto roka. Nová verzia by mala priniesť rozšírenie funkčnosti napríklad o dvojriadkové napovedanie, pridanie cestovného poriadku „bez obmedzenia“ – čiže všetky cestovné poriadky dohromady.

Používateľ tak bude môcť vyhľadávať spojenia z MHD zastávky v Bratislave do MHD zastávky v Košiciach. Pribudne vyhľadávanie spojenia s výberom dopravcov, kedy bude môcť užívateľ vylúčiť resp. vybrať konkrétneho dopravcu a objaví sa aj očakávaný predaj lístkov!

„Toto všetko sa objaví nad rámec opráv niektorých chýb a drobných vylepšení súčasnej funkcionality, nakoľko sme zapracovali niekoľko pripomienok a nápadov užívateľov k zlepšeniu pohybu v rozhraní,“  hovorí Chlebničan.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia Cestovné poriadky CP vyhrala 1. miesto v kategórii Doprava v ankete 4ka Android Code 2016

11.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+