MojAndroid

Kaufland možno nie je technologicky najvyspelejšou predajňou na svete, ale snaží sa. Zavádza podobnú novinku akú u nás praktizujú hypermarkety Tesco so svojou aplikáciou Scan & Shop.

Cieľom aplikácie je odľahčenie pokladní od dlhých radov tým, že zákazník si vopred naskenuje svoje produkty sám. Následne len príde na pokladňu, ukáže kód na mobile na oskenovanie a zaplatí za nákup.

Český Kaufland vám umožní vykonávať nákupy mobilom
Český Kaufland vám umožní skenovať produkty mobilom

Mobil alebo ručný skener

Ak nechcete alebo nemôžete používať mobil, môžete si v predajni Tesco i v spomínaných českých predajniach Kaufland požičať ručný skener. Podstata je rovnaká, dokonca možno ešte jednoduchšia než s aplikáciou v mobile.

Český Kaufland umožňuje požičať si ručný skener v 4 predajniach (Praha Vypich a Podbaba, Kladno a Ostrava Vítkovická), v septembri sa pridajú aspoň ďalšie dve (Ponava a Karlovy Vary). Podporu skenovania produktov mobilom podporuje zatiaľ len v Prahe na Jarově a v Olomouci, no v októbri sa pridá ďalších 28 predajní.

Zákazníci si stiahnu aplikáciu Kaufland, naskenujú si tovar a zaplatia ho na expresnej pokladni. Ušetria čas sebe i ostatným, pretože nemusia nakladať a vykladať tovar z košíka na pás. V aplikácii sa taktiež automaticky uplatní zľava na nákup z K-Card, vernostnej karty Kauflandu, spomína MobilMania.

Náhodné kontroly

Podobne ako v našom Tescu, aj Kaufland bude vykonávať námatkové kontroly. To znamená, že pokladňa sa sama náhodne rozhodne, či umožní zákazníkovi zaplatiť alebo vyzve pokladníka k tomu, aby nákup skontroloval.

Okrem iného je v aplikácií možné vytvárať vlastný nákupný zoznam, prezerať aktuálne akcie z letáku aj stav vernostnej karty. Samozrejmosťou je zber bodov aj z takto vykonaných elektronických nákupov. V Česku platí výmmený pomer 100 Kč = 1 bod.

Náš tip
TESCO zjednodušuje nakupovanie pomocou skeneru či aplikácie
12.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+