MojAndroid

Telekomunikační operátori na výzvu slovenských televízií Markíza a JOJ budú musieť zo svojej ponuky kanálov vyradiť hneď niekoľko českých televíznych staníc. Konkrétnejšie sa pripravte na zrušenie celkovo deviatich kanálov. Aký je dôvod? Téme sa venuje portál Živé.sk.

Na výzvu ako prvý zareagoval Orange

Dôvodom odstránenia deviatich českých televíznych staníc z ponuky slovenských operátorov je prakticky zamedzenie divákov prejsť sledovať mediálny obsah k českej konkurencii. Presnejšie slovenské televízie nechcú, aby ste prepli na českú TV v období, keď budú vysielať filmy a seriály, na ktoré vlastnia práva pre naše územie oni.

Ako prvý na najnovšiu výzvu zareagoval Orange a pre stránku Živé.sk potvrdil vyradenie niektorých televíznych staníc zo svojej ponuky.

„Zákazníci budú priamo na obrazovke informovaní, že tento program vzhľadom na licenčné podmienky nie je možné sledovať,“ potvrdila pre web Živé.sk hovorkyňa operátora Orange Alexandra Piskunová.

televízor televízia tv
Zdroj: Pexels.com

Za zmienku určite stojí prípad z roku 2017, kedy v našej krajine museli skončiť všetky kanály od TV Nova spolu s hlavným kanálom Prima. Faktom ale je, že pokiaľ sa divák nachádza v dosahu DVB-T2 sietí, tak tieto kanály môže aj naďalej sledovať.

O ktoré stanice diváci prídu?

Počiatkom dnešného dňa už klienti operátora Orange na svojich televíznych obrazovkách neuvidia obsah z nasledujúcich staníc:

  • Prima Cool
  • Prima Zoom
  • Prima Max
  • Prima Krimi
  • Prima Love
  • Prima Star
  • ČT Šport
  • ŠT Art /:D
  • CNN Prima News

Náhradou za veľmi obľúbené české stanice má byť balíček Discovery Extra. Je pravdepodobné, že televízie Markíza a JOJ sa dohodli na spoločnom postupe. Televízie priamo nežiadali o vypnutie spomínaných TV kanálov, no chceli, aby od dnešného dňa začali operátori blokovať filmy a seriály, na ktoré majú práva oni. Uvidíme, ako budú postupovať ďalší operátori.

Náš tip
Netflix zníži ceny vo viacerých krajinách. Týka sa to aj Slovenska?
21.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+