MojAndroid

Brian Krzanich, generálny riaditeľ spoločnosti Intel, ktorá sa špecializuje na výrobu čipov predniesol zaujímavé tvrdenia počas konferencie Intel Developer Forum (IDF) v San Franciscu. Podľa jeho slov budú multimediálne tablety s Intel procesormi k dispozícii s cenovkou pod hranicou 100 amerických dolárov už počas vianočných sviatkov.

Intel CEO

Samozrejme na trhu sa nachádzajú už nejaké riešenia, ktoré sú svojou cenou pod spomínanou hranicou, no to čo ponúkajú uspokojí len veľmi malú skupinku používateľov. Krzanich však neuviedol, aká bude kvalita týchto tabletov, ani čo môžeme od nich očakávať, takže sa musíme nechať prekvapiť reálnymi výsledkami. Začalo sa dokonca špekulovať, že Intel si chce týmto krokom upevniť svoje postavenie na trhu mobilných zariadení, no do akej miery sa mu to podarí, to ešte uvidíme. Krzanich tiež neuviedol, aký operačný systém ponúknu takéto lacné tablety. Čipy Intel Atom totiž ponúkajú podporu pre Android, ako aj Windows zariadenia.

Zdroj: The Verge

11.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+