MojAndroid

Spoločnosť CatPhones predstavila ďalší smartfón do svojej rodiny, tentokrát ide o model s označením S30. Ten ponúkne okrem odolnej konštrukcie a protišmykového tela aj zaujímavé možnosti používania, či dlhú výdrž batérie na jedno nabitie.

CAT S30

Cat S30 je najnovším počinom spoločnosti Cat Phones, ktorá sa rozhodla novinku predstaviť na veľtrhu IFA 2015 v Berlíne. Smartfón je pritom podľa slov výrobcu výsledkom prieskumu medzi používateľmi telefónov značky CAT, z ktorých až 69 % sa zhoduje v tom, že po takomto telefóne siahli z dôvodu nutnosti kúpy odolného zariadenia. Aj preto ponúkne extrémne odolný model S30 nielen ochranné puzdro, ale tiež materiál odolný voči mechanickému poškodeniu, vrátane štandardu IP68. To teda znamená, že odolný telefón je okrem iného aj vodotesný, ponúka tiež certifikáciu Mil SPEC 810G, či možnosť ovládania v rukaviciach.

CAT S30(1)

Ako už bolo spomínané, Cat S30 ponúkne dobrú výdrž batérie na jedno nabitie. Postarať sa o to má batéria o kapacite 3000 mAh, ktorej by v dlhej výdrži nemalo zabrániť nič. Najnovší model v rodine Caterpillar zariadení príde s predinštalovaným Androidom vo verzii Lollipop. 4,5-palcový displej bude v tomto prípade chrániť ochranné sklo Gorilla Glass 3, zaujme tiež odolnosť voči mastnote, oleju, nárazom, vode, prachu, či technológia sledovania mokrého prsta. Samotné zariadenie poženie 4-jadrový procesor Qualcomm MSM8909 o takte 1,1 GHz, tonu bude asistovať 1 GB operačnej pamäte RAM. Z ďalšej výbavy možno spomenúť tiež 8 GB vnútornej pamäte, ktorú možno pomocou pamäťových kareit rozšíriť o ďalších 64 GB.

CAT S30(3)

Smartfón o celklových rozmeroch 141,9 x 72,74 x 13,25 mm sa možno neradí k tým najtenším zariadeniam na trhu, no ponúka extrémne odolné telo, ktoré je takmer nemožné zničiť.  Telefón ponúkne dvojicu fotoaparátov, pričom hlavný dosiahol rozlíšenie 5 Mpix, ten sekundárny, takzvaný selfie, 2 Mpix.

„Ide o predstaviteľa novej generácie telefónov CAT, ktorý preklenuje medzeru medzi lacnými feature-telefónmi a smartfónmi, vďaka zahrnutiu fyzických navigačných tlačidiel pozdĺž 4,5-palcového dotykového displeja, ako aj atraktívnej cene,“ rozhovoril sa generálny riaditeľ spoločnosti Bullitt Mobile, Oliver Schulte.

Cena smartfónu Cat S30 sa zastavila na čísle 329 eur, jeho dostupnosť je pritom naplánovaná na október roku 2015. Plánujete si zaobstarať jeden aj vy?

Zdroj: Tlačová správa

22.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+