MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Konečne Full HD

Už Cat S60 nepatril medzi lacné zariadenia, nepatrí medzi ne ani recenzovaná novinka. Ten ponúkal uhlopriečku 4,7″ a len HD rozlíšenie. Výrobca sa poučil. Novinka ponúkne displej s uhlopriečkou 5,2 palca, štandardným pomerom strán 16:9 a Full HD rozlíšením. Pokrok je badateľný na prvý pohľad. HD rozlíšenie sa v roku 2018 v dobe QHD displejov proste nenosí. Niekto by mohol namietať, že pre zariadenie tohto typu to stačí, no pravda je iná. Full HD rozlíšenie smartfónu rozhodne prospelo a na jeho displej sa pozerá o poznanie lepšie ako na predchodcu.

Displej je typu IPS LCD, ponúka výborné pozorovacie uhly a slušnú čitateľnosť na priamom slnku. Nepatrí medzi tie najkvalitnejšie, no rozhodne nesklame. V priamom porovnaní s vlajkovými loďami iných výrobcov stráca hlavne nižším maximálnym jasom či jemným nádychom do teplejších farieb. Vcelku sa ale jedná o kvalitný panel, ktorý vás určite nesklame. Displej je chránený krycím sklom Gorilla Glass 5, takže slušne odoláva voči škrabancom. Po nejakom čase používania však určite nejaké nájdete. Ak teda nepoužívate ochrannú fóliu či tvrdené sklo. Za čo výrobcu jednoznačne chválime, je hodnota minimálneho jasu. Pracovať s týmto smartfónom tak nebudete mať problém ani v noci.

V nastaveniach displeja môžete zapnúť či vypnúť automatickú reguláciu jasu. Tá funguje dobre, no videli sme už aj lepšie. Určite ale nesklame. Nechýba ani nočný režim, ktorý dokáže obmedziť modrú farbu, čím hlavne v noci šetrí vaše oči. Intenzitu je možné nastaviť, pričom tá maximálna je už možno až príliš. Niekomu to však môže vyhovovať. Zapnutie tohto režimu je možné aj načasovať, jednoducho si vyberiete čas, kedy sa automaticky zapne a vypne.

Zaujímavosťou je aj fakt, že ho môžete ovládať aj mokrými rukami, prípadne v rukaviciach. V prípade nejakého problému s vodotesnosťou vás dokonca dokáže upozorniť. Nastavenia typu úpravy farebného podania či kontrastu by ste však hľadali márne.

Výkon a pamäť: Minuloročný hardvér

CAT S61 je poháňaný minuloročným procesorom od Qualcommu, konkrétne modelom Snapdragon 630. Jeho výkon je pre štandardné činnosti dostatočný, dokonca si môžete zahrať aj nejakú tú hru. Procesor obsahuje 8 jadier, ktoré pracujú na frekvencii 2,2 GHz a grafický čip Adreno 508. Práca so systémom je dostatočne svižná, no pri náročnejších činnostiach je vidieť, že mu chýba dych. Pre cieľovú skupinu je však výkon úplne dostatočný. Je to štandardná stredná trieda. My sme, samozrejme, na smartfóne vyskúšali aj 3 najznámejšie benchmark testy AnTuTu, GeekBench a 3DMark, ktorých výsledky si môžete pozrieť na screenshotoch nižšie.

Taktiež sme neváhali a do smartfónu nainštalovali hru PUBG, pomocou ktorej sme jeho výkon preverili. Grafika sa automaticky nastavila na minimum, hra však bola vcelku slušne hrateľná. Nezaobišla sa bez zásekov, ktoré ju znepríjemňovali, no zahrať sa na tomto telefóne určite môžete.

Procesoru pomáha 4 GB operačná pamäť. Štandardne má smartfón k dispozícii rezervu približne 2030 MB. Kapacita vnútorného úložiska je 64 GB. Pri prvom spustení máte pre svoje súbory či aplikácie k dispozícii 43,91 GB. Pokiaľ by vám bolo málo, dobrou správou je, že úložisko je rozšíriteľné pomocou pamäťových kariet MicroSD. Tie zariadenie zvládne do maximálnej kapacity 256 GB.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+