MojAndroid

BATÉRIA – výdrž aj niekoľko dní

Výhodou smartfónu CAT S60 je jeho veľká batéria. Tá má vďaka konštrukcii robustnejších rozmerov kapacitu až 3800 mAh a tomu odpovedá aj jej výdrž. Pri bežnom používaní bez toho, aby ste sa nadmerne hrali nejaké hry alebo hlasno prehrávali hudbu, sa dostanete pohodlne aj na 2-3 dni výdrže s tým, že displej môžete používať aj 4 hodiny. To je výborná hodnota, keď zoberieme do úvahy priemernú výdrž dnešných smartfónov. Dobrou správou je aj podpora pre rýchle nabíjanie Quick Charge 2.0. S kompatibilnou nabíjačkou tak môžete nabiť 60% batérie už za 30 minút, pričom aj nabitie z 0 na 100% trvá menej – len niečo okolo 60-90 minút. Kvôli vodeodolnosti je ale batéria do zariadenia vložená napevno, a tak sa k nej svojpomocne nedostanete a ani vám to neodporúčame. Kvôli výmene batérie v budúcnosti rozhodne navštívte certifikovaný servis, aby ste neodbornou výmenou neprišli o vodeodolnosť, ktorá je jednou z najväčších výhod tohto zariadenia.

Cat-S60-recenzia-5

HODNOTENIE | CAT S60

Všetci vieme, že CAT S60 nie je bežným Android smartfónom. Je určený pre ľudí, ktorí žijú aktívne, o svoje zariadenie sa nestarajú ako v perinke a potrebujú naozaj odolný smartfón, ktorému nevadí špina ani voda. A presne takým zariadením nový CAT S60 rozhodne je. Termokamera FLIR, ktorá je jedným z najväčších lákadiel tohto modelu, je praktickým doplnkom pre všetkých, ktorí ju dokážu hocijakým spôsobom využiť. Aj bez nej je ale CAT S60 výborne vybavený odolný smartfón, ktorý si rozhodne zaslúži vašu pozornosť. Takmer čistý Android, výkonné parametre, či celkovo výborný dojem zo zariadenia kazí len robustnejšia konštrukcia a pár predinštalovaných aplikácií, ktoré však v prípade záujmu o tento smartfón s ľahkosťou hodíte za hlavu. Poslednou prekážkou k vytvoreniu silného puta medzi vami a týmto prepracovaným obrom je cena. U nás sa totižto toto zariadenie predáva za 650 EUR, čo je suma, ktorú bude ochotný zaplatiť iba ozajstný fanúšik žltých traktorov s Androidom.

Cat-S60-testujeme-1

Plusy

+ odolná konštrukcia (voda, nárazy, prach, …)

+ termokamera

+ displej

+ takmer čistý Android 6.0

+ výdrž batérie

Mínusy

– bloatware

– vyššia cena

– rozmery a hmotnosť (subjektívne) 

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+